Kasuta head võimalust - maksa kolmes osas 0% intress ja 0 € lepingutasu!

Tapeedid ja dekoratiivpaneelid

Tapeedid ja dekoratiivpaneelid pakuvad loomungulisi lahendusi.

Meie valikust leiad nii kvaliteetsed fliistapeedid, fototapeedid, pabertapeedid kui ka populaarsed seinapaneelid (nii liistude- kui kangaga). Loo oma kodus unikaalne sisekujundus ja vali kõik vajalik meie poest!

Uuele liitujale 20 € kätte.

Hakka püsikliendiks ja kanname raha sinu ON24 kontole.

Kliki siia ja võta raha

Tapeet - sisekujunduse lõputud võimalused

Tapeet annab lõputult võimalusi sisekujunduse värskendamiseks ja köidab oma kaunite mustritega. Paned tööriistad kõrvale, vaatad äsja uue väljanägemise saanud seina ja oled rahul. Lilleline tapeet elutoas mõjub kaunilt ja puhtalt. Tahaksid juba minna järgmisesse tuppa, et asendada vana ja väsinud tapeet uue ning värskega. Siit saad teada, millist tüüpi tapeete on saadaval ning millega tapeedi valimisel arvestada.

Sisukord

Erinevast materjalist tapeedid - paber-, vinüül-, ja fliistapeet

Poes märkad esimesena tapeedi visuaali, kuid oluline on ka seinakatte materjal. Leidub tugevamaid ja õrnemaid, naturaalse ja keemilise koostisega tapeete. Tõime välja erinevate materjalide plussid ja miinused.

Pabertapeet - soodne ja keskkonnasäästlik

Tõenäoliselt oled pabertapeedist kuulnud juba oma vanaemalt või vanaisalt. Pabertapeet on klassikaline tapeet, mis on kasutusel olnud pikka aega. Pabertapeet valmistatakse taaskasutatud paberist (tselluloosist), selle hind on üsna soodne. Tselluloos on hingav ja ökoloogiliselt puhas materjal, mis sobib ka allergikutele. Pabertapeet ei talu niiskust, paiguta see otsesest niiskusallikast eemale. ON24-s on lai valik erineva kujundusega pabertapeete.

Paber venib ning võib kergesti kortsuda või rebeneda, ole pabertapeedi paigaldamisega ettevaatlik. Mida paksem paber, seda lihtsam on tapeeti paigaldada. Pabertapeedi paigaldamiseks lõika sobiva suurusega tapeediriba ja kata see tagantpoolt ühtlase tapeediliimi kihiga. Paremaks kinnitumiseks võid kergelt liimiga pintseldada ka tapeteeritava seina. Seejärel aseta liimiga kaetud tapeediriba seinale ning silu kergelt käe või mõne abivahendiga üle. Arvesta, et kuivades tõmbub pabertapeet natuke kokku. Aseta üks tapeediriba 1-2 mm kõrvaloleva tapeediriba peale, nii väldid kuivamisel tapeediribade vahele tekkivat tühja ruumi. Pabertapeeti valides veendu, et kõik tapeedirullid on pärit samast partiist. Sama kujundusega, kuid erinevast partiist pärit pabertapeetidel võib esineda kergeid toonierinevusi.

Fliistapeet - vastupidav ja hingav

Fliistapeet koosneb sarnaselt pabertapeedile tselluloosist. Lisaks on fliistapeedi koostises ka kiud, mis muudavad tapeedi vastupidavamaks. Erinevalt pabertapeedist talub fliistapeet kerget niiskust, seda võib niiske lapiga puhastada. Fliistapeet on hingav materjal ning ei levita õhku ohtlikke aineid. See on eriti sobilik näiteks lastetuppa ja allergikutele.

Fliistapeeti paigaldades ei pea kartma, et see rebeneb või kortsub. See on paksem ja vastupidavam kui pabertapeet. Tapeediliim kantakse ainult tapeteeritavale seinale, mitte fliistapeedile. Fliistapeet ei veni ega kahane kuivades nagu tavaline pabertapeet. Fliistapeeti on vajadusel lihtne seinast eemaldada, see tuleb kenasti tervete paanide kaupa lahti.

Veekindel vinüültapeet

Vinüültapeet on vastupidav ning seda võib lausa pesta. Pestav tapeet on sisuliselt valmistatud plastikust, seetõttu pole tegu hingava materjaliga. Vinüültapeet sobib ruumidesse, kus tapeet võib määrduda, näiteks kööki või koridori. Veekindlalt pinnalt saab plekid kergesti eemaldada. Lisaks sobib vinüültapeet kõrge niiskustasemega, kuid hästi ventileeritud ruumi.

Vinüültapeedi paigaldamiseks vajad spetsiaalset raskele tapeedile mõeldud liimi. Liim kantakse tapeedi tagumisele küljele. Enne seina külge panemist tuleb liimiga kaetud tapeedipaanidel lasta natuke seista, et liim haakuks tapeediga.

Tänapäevane fototapeet

Fototapeet on tapeet, millel on kõrge resolutsiooniga kujutis. See on nagu suur seinapilt, millega saad katta kogu ruumi või tuua esile ainult ühe seina. Üldjuhul on fototapeet valmistatud paberist või fliisist. Mõlemad materjalid võimaldavad kvaliteetset trükikvaliteeti. Fliis-fototapeet on vastupidavam ja seetõttu lihtsamini paigaldatav kui paber-fototapeet. Lisaks seintele võid fototapeedi liimida ka ustele või kappidele, oluline on, et aluspind oleks tasapinnaline.

Kogu seina kattev fototapeet võib mõjuda nagu suur seinamaal. Ühes ruumis on soovitatav kasutada ainult ühe silmapaistva pildiga fototapeeti, ülejäänud seinad võiksid olla kaetud maheda taustatooniga. Nii tuleb kauni pildiga kaetud sein esile. ON24-s leidub erinevate piltidega fototapeete. Realistlikud loodusvaated tekitavad illusiooni, et ruum on tegelikkusest suurem, avaram. Linnatänavad, lemmiktegelased multikast või abstraktsed kujundid fototapeedil on tõelised tähelepanupüüdjad.

Enne fototapeedi paigutamist on oluline märkida ära seinal vajalikud kohad ning “proovida” tapeeti enne kleepimist seinale. Olenevalt motiivist võib fototapeedi paigaldamine olla keerukas, kuna pildi ühenduskohad on vaja täpselt sobitada. Kui valid kindlapiirilise pildiga fototapeedi, veendu, et tapeedi mõõdud sobivad seina suurusega.

Uus tapeet annab kodule värske hingamise

Tapeeti valides köidavad kaunid mustrid ja pildid tähelepanu. Võid neid juba ette kujutada oma elu- või magamistoa seinal. Sobiva tapeedi väljavalimine on põnev tegevus, kuid lai valik tapeete võib otsustamise keeruliseks muuta. Beež ja hall tapeet on head ja neutraalsed taustavärvid ning sobivad hästi kokku erineva mööbliga. Tõime välja mõned ideed, mille järgi erinevatesse ruumidesse tapeeti valida. Loodame, et need inspireerivad sind!

Lastetoa tapeet - lase fantaasial lennata

Lastetoa tapeet võiks olla hingavast ja allergiavabast materjalist. Pabertapeet ja fliistapeet on mõlemad sobivad. Fliistapeet on tugevam kui tavaline pabertapeet, taludes mõningast märgpesu. Lapsed kasvavad kiiresti, üldjuhul tuleb nende tube värskendada tihedamini kui ülejäänud elamist. Disney tegelastega kaetud sein võib ühel hetkel asenduda ägeda realistliku sportauto pildiga. Fliistapeeti on lihtne eemaldada, see tuleb tervete paanide kaupa ära.

Kui soovid, et tapeet lastetuppa valmistaks erilist rõõmu, vali sobiv kujundus välja koos lapsega. Põnev fototapeet lastetuppa on näiteks kosmos, maagilised looduspildid või lemmikud multikategelased, need muudavad lastetoa originaalseks ja huvitavaks paigaks, 3D fototapeet on eriti põnev. Arvesta, et liiga kirju lastetuba võib mõjuda väsitavalt. Hea lahendus on katta üks sein efektse tapeediga ning teised seinad ühtlase maheda tooniga. Väga õdusa, pehme ja loodusliku fooni loob paberimassist ja erinevatest looduslikest kiududest valmistatud vedeltapeet. Vedeltapeediga võid katta ka ainult ühe seina, et tuua tasakaalu värvikale fototapeedile. Vali laste tapeet koos lastega.

Magamistoa tapeet - ajatu lilleline tapeet

Sobiv tapeet magamistuppa võiks olla pabertapeet, kuna see on hingav materjal ja reguleerib niiskust. Öiseks puhkuseks on värske õhuga ruum oluline. Kui soovid paigaldada magamistuppa stiilset tumedat värvi tapeeti, siis arvesta sellega, et kui kõik seinad on kaetud tumeda tapeediga, mõjub see pikema aja jooksul süngelt ja rõhuvalt. Magamistuppa sobivad murtud toonid, näiteks liivapruun, beež või õrn pastellroosa. Kui armastad värskust, võid magamistuppa valida lillelise tapeedi. Lilleline tapeet on ajatu ning võib sobida kokku õhuliste magamistoa kardinatega. Miks mitte valida hoopis lilleline fototapeet magamistuppa.

Fototapeet elutuppa

Enne tapeedi valimist võiksid enda jaoks selgeks mõelda, kas soovid mahedate või tugevate toonidega elutuba. Tapeedi värv võiks harmoneeruda elutoamööbliga. Arvesta, et tiheda mustriga elutoa tapeet mõjub suurel elutoa seinal palju intensiivsemalt kui poes väikesel näidispaneelil. Tapeet, mis jääb suuresti esemete taha nagu näiteks kõrge sektsioon, vitriinkapp või telekalaud, võiks olla ühetooniline. Pole mõtet paigutada kauni vaatega fototapeeti asjade taha.

Valides näiteks valge tapeet elutuppa, loob see juurde avarust ja ruumi. Kui soovid, et elutuba mõjuks avaralt, kata enamik seinu valge tapeediga ning vali välja üks sein, millele paigaldada mustrite või ornamentidega tapeet. Mustrilise tapeedi taustavärv võiks samuti olla valge. Selliselt kujundatud ruum näeb välja minimalistlik ja puhas, mustriga sein lisab kaasaegset stiili. Valge tapeedi asemel võid kasutada ka mõnda muud heledat tooni. Kui eesmärk on kujundada ajatu ruum, vali triibuline tapeet, ruuduline tapeet või täpiline tapeet.

Pestav tapeet kööki

Kui otsustad köögi seinad katta tapeediga, arvesta, et see võib määrduda. Söögitegemisel võib toit maha kukkuda või kraanist veepritsmeid lennata, ole selleks valmis. Kööki sobib vinüültapeet, kuna see on pestav ning vastupidav. Vinüültapeet ei ole hingav materjal. Kui katad kõik seinad vinüültapeediga, võiks köögis olla väga hea konditsioneer.

Suured köögiseinad võid hoopis ära värvida ja kinnitada köögi tööpinna taha pestava seinakatte. Iseliimuv seinakate kaitseb seina pritsmete eest ning näeb kena välja. Looduspiltidega seinakate toob kööki värskust, mustriline töötasapinna tagune on alternatiiv keraamilistele seinaplaatidele.

Dekoratiivne seinapaneel - põnev seinakaunistus

Dekoratiivne seinapaneel on erinevatest materjalidest valmistatud paneel seina kaunistamiseks. Leidub ka heli summutavaid seinapaneele. Korgist või kadakast seinapaneel sobib kokku puitpõranda või puidust köögimööbliga. Jäta seinapaneeli ümber piisavalt vaba ruumi, avaral pinnal tuleb seinakaunistus paremini esile.

Nipid tapeedi vahetamiseks

Enne uue tapeedi paigaldamist tuleb eemaldada vana tapeet. Tapeeti on lihtsam eemaldada, kui tead mõnda nippi. Allpool leiad kasulikud näpunäited vana tapeedi eemaldamiseks ning uue tapeedi seina panemiseks.

  • Mitte veekindel tapeet tuleb korralikult niisutada ning seejärel maha koorida. Käsna või lapiga tapeedi niisutamine võtab kaua aega. Veepritsi abiga saad tapeedi kiiresti niiskeks.
  • Veekindel tapeet (pestav tapeet) tuleb kõigepealt torkida või lõigata katki, alles siis saab seda veega niiskeks teha ja seinast eemaldada. Tee palju väikeseid sisselõikeid, et vesi saaks tungida veekindla tapeedi liimikihini.
  • Niiske tapeedi eemaldamiseks võid kasutada pahtlilabida abi. Alusta tapeedi eemaldamist ülevalt äärest ning liigu allapoole. Fliistapeet tuleb seinast lahti terve paani kaupa. Pabertapeeti ühes tükis kätte ei saa, arvesta tapeedi eemaldamiseks rohkem aega. Väikeste tapeeditükkide eemaldamiseks võid lõpus kogu seina pesta üle kuuma vee ja nõudepesuvahendiga. Nii saad ka liimijäägid kätte.
  • Viimistle alussein. Kui peale vana tapeedi eemaldamist jäävad seinale ebatasasused või väikesed augukesed, viimistle need pahtliga. Ebatasasele seinale on uut tapeeti halb kinnitada. Kui uus tapeet on õhuke, võib ebatasane sein jääda näha ja tunda ning tapeedi alla jääv sein võib pabertapeedi alt välja kumada. Seetõttu tasub pabertapeedi alla jääv sein eelnevalt ka kruntida.
  • Tapeetimisel hoia aknad ja uksed kinni, et ei tekiks tuuletõmbust. Esimene tapeedipaan peab olema paigaldatud täpselt. Vajadusel võid seinale teha harilikuga märkekohad. Kui esimene paan jääb viltu, jäävad ka kõik järgnevad paanid. Lisa soovitud tapeedipaani pikkusele alati vähemalt 5 cm varu.
  • Liimijäljed eemalda kohe. Värske liimipleki saad niiske käsnaga kergelt eemaldada, hiljem on kuivanud liimiplekist keeruline lahti saada.

Kokkuvõte

Tapeeti on võimalik valida nii mustri kui ka materjali järgi. Erinevatel tapeedi materjalidel on omad plussid ja miinused. Kauni sisekujunduse saavutamiseks tasub tapeedivalik teha läbimõeldult. Järgnev info on abiks sobiva tapeedi leidmiseks.

  • Pabertapeet on valmistatud tselluloosist, see on soodne ja keskkonnasõbralik materjal. Pabertapeet ei talu niiskust. Paigaldamisel tuleb arvestada, et pabertapeet võib rebeneda ning tõmbub kuivades kokku.
  • Fliistapeet on vastupidavam kui pabertapeet. Koosneb suures osas tselluloosist ning on sobilik ka allergikutele. Fliistapeeti saab niiske lapiga pühkida. Fliistapeet ei veni niiskena ega kahane kuivades, see teeb tapeedi paigaldamise lihtsaks. Eemaldada saab fliistapeeti tervete paanide kaupa.
  • Vinüültapeet on veekindel, seda saab lausa pesta. Sobib hästi ventileeritud ruumi seinakatteks. Vinüültapeediga võid katta näiteks köögi töötasapinna taguse. Pestav ja vastupidav seinakate kaitseb seina pritsmete eest ning näeb kena välja.
  • Fliis-fototapeet või paber-fototapeet näeb välja nagu suur seinapilt. Realistlik looduspilt tekitab tunde, et tuba on palju avaram. Ühel seinal võiksid kasutada efektset fototapeeti ning teised seinad katta ühetoonilise taustavärviga. Nii tuleb kaunis fototapeet kenasti esile ning tuba ei muutu liiga kirjuks.
  • Kui oled tundlik või kodus on lapsi, allergikuid, siis tasub valida looduslikust materjalist ja hingav tapeet. Lastetoa võid fototapeediga muuta maagiliseks paigaks, 3d tapeet on eriti põnev. Elutoa seinad võid kujundada stiilse mustriga nagu näiteks täpid, triibud, ornamendid. Magamistoas mõjub romantiliselt ajatu lilleline tapeet.

ON24-s on suur valik erineva kujundusega tapeete. Kui sulle pakuvad huvi eelkõige odavad tapeedid, vaata sooduspakkumisi siit.

Leidub erineva hinnaklassiga tapeete. Terve toa tapeediga katmine võib olla üsna kulukas ettevõtmine. Soovi korral võid kasutada järelmaksu võimalust. Järelmaksu taotlemine läbi interneti on kiire ja mugav. Järelmaksuga pole vaja kohe maksta suurt summat, vaid tasud ostu eest hiljem väiksemate osade kaupa, pikema aja vältel. Info ON24 järelmaksu kohta leiad siit.

Millised on kõige populaarsemad tooted kategoorias tapeedid ja dekoratiivpaneelid aastal 2023?

Millised on hetkel kõige suurema soodustusega tooted kategoorias tapeedid ja dekoratiivpaneelid?