Kasuta head võimalust - maksa kolmes osas 0% intress ja 0 € lepingutasu!

Uuele liitujale 20 € kätte.

Hakka püsikliendiks ja kanname raha sinu ON24 kontole.

Kliki siia ja võta raha

Liumägi pakub põnevust

Liumägi pakub palju rõõmu ning aktiivset tegutsemist igale lapsele. On vahva üha uuesti ja uuesti liumäe otsa ronida ning end kiirelt alla libistada. Liumäele ronimine ning sealt allalaskmine treenib motoorseid oskusi ning tasakaalutunnetust. Liumäed on kas eraldiseisvad või sellised, mis kinnitatakse mänguväljaku külge. Laste liumägi peab olema turvaline ning valmistatud kasutajasõbralikest materjalidest. ON24-st leiad kvaliteetsed liumäed lastele.

Väike liumägi tuppa

Liumäed valmistatakse enamjaolt plastikust. Plastikust liumägi sobib kasutamiseks nii toas kui õues. Miks mitte paigutada laste liumägi tuppa, plastikust väikesed liumäed on lihtsasti kokkupandavad ja kerged, saad neid lihtsalt ühest kohast teise tõsta. Toas on ruumi vähem, vali väike liumägi tuppa - ka see pakub piisavalt mängurõõmu. Laste liumägi võib olla valmistatud ka puidust, puidust liumägi on mõeldud vaid tubaseks kasutamiseks.

Väikelastele mõeldud liumägi peaks olema lühike (liu pikkus ~ 2m) ning varustatud väikeseastmelise trepiga. Väike liumägi lastele on tavaliselt eraldiseisev, seda pole vaja lisaks millegi külge kinnitada. Erksavärvilised või naljakate kujunditega laste liumäed on eriti populaarsed. Kõvale põrandale maanduva liumäe ette võid asetada pehmenduse või vaiba.

Suur liumägi mänguväljakule

Õues kasutamiseks mõeldud suur liumägi on tavaliselt valmistatud tugevast UV kindlast plastikust. Metallist liumägi on samuti vastupidav, kuid metall võib otsese päikesevalguse käes väga kuumaks minna. Suur liumägi kinnitatakse enamasti teise elemendi külge, seda ei saa eraldiseisvana kasutada. Soovitatav on kinnitada laste liumägi õue mänguväljaku külge. Kas teadsid, et mõni liumägi on võimalik ühendada aiavoolikuga nii, et sellest saab veeliumägi? Kuumal suvisel ajal on tore nautida vesiliugu ning lastele pakub see palju põnevust. Kodune mänguväljak ei pea olema suur, võid valida näiteks mänguväljaku, kus on ainult kiik ja liumägi. Kui eelistad rohkemate võimalustega mänguväljakut, siis seiklusrikkust lisavad erinevad ronimisvahendid, näiteks ronimiskivid ja nöörredel.

Liumäed on enamasti mõeldud koduseks kasutamiseks. Kui otsid liumäge lasteaeda või kohta, kus viibib tihti korraga palju lapsi, vali avalikule mänguväljakule sobilik liumägi. NB! Ohutuse tagamiseks tuleb arvestada tootjapoolsete soovitustega liumäe kasutaja vanuse ja kaalu kohta.