Maksa kolmes osas 0% intress ja 0 € lepingutasu!
Mööbel ja sisustus - ON24
  1. Kodumasinad ja kodutarbed
  2. / Vinguandurid ja suitsuandurid

Vinguandurid ja suitsuandurid

Vinguandurid ja suitsuandurid on elupäästvad seadmed.

Vingugaasiandurid ja suitsuandurid on olulised seadmed igas kodus. Nad aitavad tulekahju ning mürgist vingu kiiresti märgata ning kaitsta seeläbi vara ning elusid. Võttes arvesse nende olulist rolli koduohutuses, on soovitatav paigaldada vähemalt üks vingu- ja suitsuandur iga korrusele ning magamistubadesse ja köökidesse.
EstAlert Nutikas SuitsuandurEstAlert Nutikas Suitsuandur
Kiire tarne
EstAlert Nutikas Suitsuandur
40,45 €
Kliendile kuni 38,43 €
Vingugaasiandur EstAlert LCD EkraanigaVingugaasiandur EstAlert LCD Ekraaniga
Kiire tarne
Vingugaasiandur EstAlert LCD Ekraaniga
22,05 €
Kliendile kuni 20,95 €
Optiline suitsuandur vaigistusnupuga EstAlertOptiline suitsuandur vaigistusnupuga EstAlert
Kiire tarne
Optiline suitsuandur vaigistusnupuga EstAlert
8,05 €
Kliendile kuni 7,65 €
Suitsuandur Sentek SD218Suitsuandur Sentek SD218
Kiire tarne
Suitsuandur Sentek SD218
9,50 €
Kliendile kuni 9,03 €
FireAngel Optiline Suitsuandur 10 aastase patareiga FA6120FireAngel Optiline Suitsuandur 10 aastase patareiga FA6120
Kiire tarne
FireAngel Optiline Suitsuandur 10 aastase patareiga FA6120
24,30 €
Kliendile kuni 23,09 €
Vingugaasiandur FireAngel Generatsioon II FA3313Vingugaasiandur FireAngel Generatsioon II FA3313
Kiire tarne
Vingugaasiandur FireAngel Generatsioon II FA3313
28,40 €
Kliendile kuni 26,98 €
Vingugaasi ja suitsuandur 2in1 FireAngelVingugaasi ja suitsuandur 2in1 FireAngel
Kiire tarne
Vingugaasi ja suitsuandur 2in1 FireAngel
54,60 €
Kliendile kuni 51,87 €
Vingugaasi andurVingugaasi andur
Kiire tarne
Vingugaasi andur
17,60 €
Kliendile kuni 16,72 €

Kaup tasuta kätte

Kaup kätte Tallinna või Viljandi laost

Maksa mitmes osas

0% intress, 0 € lepingutasu

Kaup tuppa ka õhtul

Toome kauba ka töövälistel aegadel

Tasuta tagastamine

Kaasaarvatud transpordikulud

Vingugaasiandur FireAngel LCD ekraaniga, II Generatsioon FA3322Vingugaasiandur FireAngel LCD ekraaniga, II Generatsioon FA3322
Kiire tarne
Vingugaasiandur FireAngel LCD ekraaniga, II Generatsioon FA3322
54,60 €
Kliendile kuni 51,87 €
VeeandurVeeandur
Kiire tarne
Veeandur
10,45 €
Kliendile kuni 9,93 €
Vingugaasiandur FireAngel Generatsioon II FA3820Vingugaasiandur FireAngel Generatsioon II FA3820
Kiire tarne
Vingugaasiandur FireAngel Generatsioon II FA3820
40,35 €
Kliendile kuni 38,33 €
FireAngel Optiline Suitsuandur evakuatsiooni LED tulega FA6111FireAngel Optiline Suitsuandur evakuatsiooni LED tulega FA6111
Kiire tarne
FireAngel Optiline Suitsuandur evakuatsiooni LED tulega FA6111
21,80 €
Kliendile kuni 20,71 €

Uuele liitujale 20 € kätte.

Hakka püsikliendiks ja kanname raha sinu ON24 kontole.

Vinguandur ja suitsuandur - olulised elupäästjad

Vingugaasiandur ja suitsuandur on olulised seadmed igas kodus. Nad aitavad tulekahju ning mürgist vingu kiiresti märgata ning kaitsta seeläbi vara ning elusid. Vinguandurid, suitsuandurid ja veeandurid on saadaval ON24-s. Allpool leiad nende väljavalimiseks ning paigutamiseks kasuliku info.

Vinguandur annab mürgisest vingugaasist teada

Vinguandur annab teada, kui toas levib mürgine vingugaas. Vingugaas on lõhnatu ning nähtamatu gaas, mis tekitab sissehingates peavalu, iiveldustunnet, väsimust ja suuremas koguses teadvusekaotust ning südame seiskumist. Vingugaas tekib mittetäielikul põlemisel. Kui sinu kodus on ahi, puupliit, kamin, gaasipliit või gaasikatel, on vingugaasiandur kohustuslik. Vingugaasiandurid sobivad nii eluruumidesse kui ka garaaži, ka töötav automootor võib garaažis tekitada ülemäärast vingugaasi, vingugaasiandur annab sellest teada.

Arvesta, et vinguandur ja suitsuandur on kaks erinevat seadet, üks ei asenda teist. On olemas ka vingu- ja suitsuandur, mis annab teada nii ülemäärasest suitsust kui ka vingugaasist. Sel juhul pole vaja osta eraldi vinguandurit ja suitsuandurit.

Vingugaasianduri paigaldamine

Kuhu paigaldada vinguandur? Vingugaasiandurid on soovitatav paigaldada ruumi, kus asub ohuallikas, kuid turvalisem on paigaldada need ka magamistuppa ja teistesse tubadesse. Tavaliselt paigaldatakse vingugaasiandurid seinale, hingamisteede kõrgusele. Arvesta, et vannituppa või sauna sobivad ainult spetsiaalsed niiskesse ruumi sobivad vinguandurid. Ära unusta aeg-ajalt seadme korrasolekut testida. Kui juhtub, et vingugaasiandur kukub maha, siis tasub see asendada uuega. Väliselt võib vinguandur tunduda terve, kuid selles olevad sensorid võivad olla vigastatud. Erinevate tootjate vinguandurid võivad olla pisut erinevad ja vinguanduri paigaldamine peab olema kooskõlas tootjapoolsete soovitustega.

Suitsuandur - kohustuslik igas kodus

Suitsuandur on kohustuslik ja oluline seade igas kodus, mis kaitseb sinu elu ja vara. Suitsuandur annab varakult teada, kui ruumis on liiga palju suitsu ning aitab ennetada tulekahju. Kodu kaitseb ainult toimiv suitsuandur, seepärast kontrolli regulaarselt selle korrasolekut, et olla kindel, et patarei ei ole tühi ja suitsuandur on töökorras. Selleks vajuta mõned sekundid suitsuanduril olevat testnuppu, töökorras suitsuandur annab seejärel häiresignaali. Suitsuanduri eluiga võib olla 3-10 aastat. Loe kindlasti tootjapoolset kasutusjuhendit, kuna suitsuandurid võivad olla pisut erinevad.

Enamik suitsuandurid on optilised suitsuandurid. Kui suits jõuab andurisse läbi korpuse servade, käivitub häire. Optiline suitsuandur on tundlik, hoia see otsesest niiskusallikast eemal. Puhasta suitsuandurit regulaarselt tolmust, optiline suitsuandur võib käivituda ka liigse tolmu tõttu.

Suitsuanduri paigaldamine

Kuhu paigaldada suitsuandur? Suitsuandur paigaldatakse lakke, ruumi keskele. Parim on suitsuandur paigutada magamistubade ees olevasse ruumi, näiteks koridori, et andur saaks anda märku enne kui suits jõuab magavate inimesteni. Kõige kindlam on muidugi paigutada suitsuandurid kõikidesse tubadesse. Köögis või vannitoas olev veeaur või toiduaur võib anda valehäiret, seepärast ei soovitata sinna suitsuandurit paigaldada. Suitsuandur kinnitatakse tavaliselt lakke kruvide ja tüüblitega, kinnitusvahendid on üldjuhul ostes komplektis.

Veeandur annab leketest teada

Veeandur on mõeldud paigaldamiseks veeseadmete (boiler, pesumasin jne) juurde ning annab teada võimalikest leketest. Varakult avastatud veeleke võib vähendada veekahjustuste tagajärgi. Niiskusandur toimib tavaliselt patareiga ning annab võimaliku veeavarii puhul alarmi. Sarnaselt suitsu- ja vinguandurile tuleb ka veeanduri töövõimet regulaarselt kontrollida.

Vinguanduri ja suitsuanduri ost võib olla elupäästev otsus. Kvaliteetse suitsu- ja vinguanduri leiad ON24-st. Püsikliendile kehtib alati parim hind.

Millised on kõige populaarsemad tooted kategoorias vinguandurid ja suitsuandurid aastal 2023?

Millised on hetkel kõige suurema soodustusega tooted kategoorias vinguandurid ja suitsuandurid?