Kasuta head võimalust - maksa kolmes osas 0% intress ja 0 € lepingutasu!

Kardinad

Kardinad on ruumi kaunistajad.

Kardinad muudavad toa hubasemaks, visuaalselt suuremaks ja avaramaks ning on oluline detail iga ruumi kaunistamisel. Kardinad annavad toale elu ja isikupära.

Uuele liitujale 20 € kätte.

Hakka püsikliendiks ja kanname raha sinu ON24 kontole.

Kliki siia ja võta raha

Kardinad loovad toas hubasust ja tagavad privaatsuse

Kardinad ja rulood varjavad ära otsese päikese ja naabrite uudishimulikud pilgud. Sobivad kardinad tagavad õiged valgustingimused ning tänu sellele tekib tuppa mõnus olemine. Lisaks annavad hästi valitud aknakatted sisustusele viimase lihvi ja toovad tuppa hubasust. Järgnevast tekstist saad inspiratsiooni kardinate valimiseks ning saad teada, millised on aknakatete erinevused ja kuidas kardinad kiirelt ja lihtsalt üles riputada.

Sisukord

Kardinad loovad ruumis hubasuse

Kardinatega saad tekitada ruumis stiilse õhkkonna ja tagad selle, et toas oleksid õiged valgustingimused. Kardinaid on nii läbipaistvaid kui ka pimendavaid. Sõltuvalt oma soovidest saad pimendavaid kardinaid kasutada nii päikesevalguse eest kaitsmiseks kui ka ruumide täielikuks pimendamiseks. Pimendavad kardinad muudavad ruumi täiesti pimedaks ja ei lase valgust üldse läbi. Samal ajal kaitsevad tekstiilist kardinad sind naabrite uudishimulike pilkude eest. Kardinate valikul ei ole oluline ainult praktilisus, vaid ka nende kujundus ja välimus, tänu sellele on sul võimalik väljendada oma isiklikku stiili.

Näpunäited - sobivad kardinad igasse ruumi

Enamasti on akna ees kardinad või rulood ehk rulookardinad kindla eesmärgiga - pimendav efekt, päikesevalguse eest kaitsemine või privaatsuse tagamine. Igas toas võivad need täita eri ülesannet ja erineda välimuse poolest. Järgnevalt leiad soovitusi, milliseid kardinaid või rulookardinaid erinevatesse tubadesse valida.

Köögikardinad

Köögis loovad hubase õhkkonna läbipaistvad või poolläbipaistvad köögikardinad või rulood, mis on valmistatud kergesti hooldatavast materjalist. Need lasevad läbi palju päevavalgust ja annavad kerge privaatsuse. Paljud köögiaknad on töötasapinna kohal ja sellisel juhul soovitame kasutada rulookardinaid, mida saab paigaldada kohe aknaraami ette või voldikkardinaid, mida saab paigaldada aknaraami sisse. Värvidest on populaarsed klassikalised neutraalsed toonid.

Söögitoa kardinad

Enamasti kasutatakse söögitoas kardinaid dekoratsioonielemendina. Külgkardinate ja päevakardinate kombineerimine võib tekitada tuppa mõnusa atmosfääri. Päevakardin ehk tüllkardin laseb päikesevalgusel tuppa tulla. Kui ühendada mustrid ja neutraalsed toonid kardinate valikul, siis annab see toale elegantset väljanägemist. Hea mulje annavad ruumile ka tihedalt kootud kangastest valmistatud kardinad.

Magamistoa kardinad

Selleks, et saaksid magamistoas rahulikult magada, võiks olla see võimalikult hubane. Igapäevastest toimetustest aitavad välja lülitada ja lõõgastuda näiteks valge ja beež ning sinine ja roosa. Magamistuppa võib valida nii kardinad kui rulood eraldi kui ka mõlema kombinatsiooni. Kui valida pimendavad rulookardinad, siis võiks akna ees kasutada kergeid päevakardinaid, millel on õrn lillemuster. Kui valida ainult kardinad, siis lisaks päevakardinatele võiks valida pimendavad külgkardinad, mida saab kergelt sulgeda.

Väga hästi sobivad magamistuppa ka roomakardinad, mis erinevad rulookardinatest selle poolest, et nendele tekivad voldid, kui need akna eest eemaldada. Rooma kardinad võivad olla pimendavad roomakardinad kui ka poolpimendavad roomakardinad. Mõlemaid on võimalik väga hästi kombineerida ka sobivate külgkardinatega.

Nipp: Kui sul on magamistoas garderoob või beebivoodi, siis võid kinnitada lakke kitsad siinid ja riputada sinna kardinad siinidele. Nii on ruumid jagatud, aga püsib avarus.

Lastetoa kardinad

Lastetuba on tuba, kuhu pere pisematel võiks alati hea minna olla. Lastetoas saavad lapsed mängida, magada ja aega veeta. Selleks, et tuba oleks võimalikult hubane ja annaks lapsele positiivseid emotsioone, võiks sinna valida sobivad lastetoa kardinad. Lastetoa kardinate valik võiks sõltuda lapse vanusest ja soost. Nii nagu magamistoa kardinate valikul, siis laste kardinate valikul võiks lähtuda samadest põhimõtetest. Ühendada saab nii päevakardinad ehk tüllkardinad ja rulood kui ka võib valida ühe neist. Laste kardinatel on ka erinevad multifilmide tegelasi ning iga pisike leiab valikust endale lemmiktegelasega lastetoa kardina.

Elutoa kardinad

Elutuba on sageli üks suurimaid ruume kodus. Lisaks mööblile ja vaibale on just kardinad suurepärane võimalus ruumi hubasemaks muutmiseks. Selleks, et aknad paistaksid suuremana, võid paigaldada sinna kardinad nii, et need ulatuksid üle akende kõrval olevatele seintele. Päevakardinad ehk õhukesed kardinad peaksid olema läbipaistvad ning külgkardinad või tekstiilkardinad võiksid olla läbipaistmatud, nende abil saab luua meeldiva keskkonna. Elutuppa sobivad ka hästi paneelkardinad, mis on akna ees nagu sein ja neid saab siinide abil eest liigutada. Paneelkardinatel on allosas raskus, mis hoiab neid kindlalt paigal. Või valida hoopis voldikkardinad? Need kaitsevad sind naabrite uudishimulike pilkude eest. Voldikkardinate valikus on poolpimendavad voldikkardinad ja pimendavad voldikkardinad. Poolpimendavad voldikkardinad lasevad ka päikesevalgusel tuppa tulla, kuid pimendavad voldikkardinad muudavad toa täiesti pimedaks.

Nipp: Kuna paljud voldikkardinad on paigaldatud aknaraami külge, siis sobivad need ideaalselt ka katuseakende jaoks.

Kardinate valimine - sinu kodu stiili mõju

Uute kardinate valimisel mängib kindlasti suurt rolli sinu kodu stiil. Kangaste, värvide ja mustritega saad muuta oma kodu hubaseks ja väljendada oma eelistusi. Järgnevalt leiad kolm näpunäidet, kuidas kombineerida kardinaid erinevate sisustusstiilidega.

Klassikaline stiil: ajatu ja elegantne

Kui sinu elutoas on kvaliteetne laud ja nahast diivan, siis sobivad sinna ideaalselt põrandani ulatuvad kardinad, mis raamivad aknaid. Kergelt läikivate või sametist kardinatega kaunistatud ruumid loovad elegantse ja ajatu meeleolu.

Skandinaavia stiil: õhuline ja kerge

Kui ruumis on pigem kerged ja lihtsa disainiga mööbliesemed, siis sobivad sinna ruumi ideaalselt neutraalsetes toonides geomeetrilise mustriga kardinad. Sellised kardinad annavad ruumile lihtsa ja loomuliku väljanägemise.

Maamaja stiil: värskendav ja kutsuv

Kui ruumis on tammepuidust mööbel ja pehmed toolid, siis maamajaliku stiiliga ruumi sobivad hästi triibulise ja ruudulise mustriga kardinad, mis annavad maalähedast hõngu. Värvivalik võiks olla heleroheline, pruun või punane.

Ülevaade kardinate paigaldamisest

Kardinaid ja ruloosid saab paigaldada mitmel erineval viisil. Kinnitus peaks olema piisavalt stabiilne, et kardinat või rulood kindlalt kinni hoida. Lisaks tuleb tähelepanelik olla, et kardinaid akna eest tõmmates või sulgedes saaks avada lihtsa vaevaga aknaid.

Kardinapuud

Kardinapuusid on väga palju erinevaid. Nad erinevad värvi, materjali (puidust ja metallist kardinapuud) ja paksuse poolest. Seda, kui palju kardinapuud koormust taluvad, leiad tootja infolehelt.

Kardinasiinid

Kardinasiinid kinnitatakse lae alla. Need sobivad ideaalselt nurgaaknaid katvatele kardinatele. Lisaks saab kardinasiinide abil kardinatega ruumi jagada.

Kardinatarvikud

Kardinaid saab kinnitada kardinapuu või -siinide külge erineval viisil. Tavaliselt on kardinate ostuga kaasas juba kardinarõngad, millega saab kardina paigaldada kardinapuu külge või kardinakonksud, millega saab kardinad riputada kardinasiinile.

Õige mõõt - millele tähelepanu pöörata?

Kardinate pikkus ja laius peavad vastama akna suurusele. Kui soovid, et kardin langeks lainetena, siis korruta akna laius 2,5-ga. Arvestada tuleks ka sellega, et mõned kangad võivad pestes veidi kokku tõmbuda (selle teabe saab enamasti toote kirjeldusest). Põrandani ulatuvad kardinad peaksid olema umbes 3 cm pikemad, et need langeksid eriti pehmelt. Parem alati valida veidi pikem kardin, sest lühemaks saab seda alati teha.

Kokkuvõte: kardinad on dekoratsioon, mis pakub privaatsust

Aknakatted, vaibad ja seinapildid annavad sisustusele viimase lihvi. Kuid kardinatel pole mitte ainult dekoratiivne, vaid ka praktiline funktsioon. Kardinate kohta olulise teabe kokkuvõtte leiad siit:

  • Läbipaistvad heledates toonides kardinad on kasutusel enamasti ainult ruumi kaunistamiseks. Poolläbipaistvad kardinad pakuvad kaitset valguse eest, lastes samal ajal läbi piisavalt päevavalgust. Ruumi pimendamiseks on soovitatav kasutada pimendavaid kardinaid.
  • Tekstiilkardinad aitavad ruumis soojust salvestada.
  • Voldikkardinad on kinnitatud otse aknaraami külge ja võimaldavad mitme kardina kombinatsiooniga tekitada ruumi põneva atmosfääri.
  • Pööra tähelepanu kardinate kinnitamisel, et kasutaksid õigeid tarvikuid ja kinnitusviise.

Kvaliteetsete kardinate ostmine on mõistlik investeering, kuid kardinate eest korraga makstav summa ei pruugi olla inimestel pangakontol või on plaanis teha muid kulutusi. Selle probleemi lahendamiseks on järelmaks. Järelmaksu taotlemine on lihtne ja see käib kiirelt läbi interneti. Järelmaksuga ostes pole vaja maksta korraga suurt summat, vaid maksad oma ostu eest hiljem väiksemate osade kaupa, pikema aja jooksul. Info ON24 järelmaksu kohta leiad siit.

Millised on kõige populaarsemad tooted kategoorias kardinad aastal 2023?

Millised on hetkel kõige suurema soodustusega tooted kategoorias kardinad ?

Millised on kõige uuemad tooted kategoorias kardinad ?