Kasuta head võimalust - maksa kolmes osas 0% intress ja 0 € lepingutasu!

Uuele liitujale 20 € kätte.

Hakka püsikliendiks ja kanname raha sinu ON24 kontole.

Kliki siia ja võta raha

Mõnus voodipesu toob hea une

Lõõgastavaks uneks ei piisa ainult heast madratsist, ka mõnus voodipesu on oluline. Voodipesu puutub vastu nahka, seetõttu on oluline, millisest materjalist on valmistatud padjapüür, tekikott ja voodilina. Allpool leiad kasuliku info, millega võiksid voodipesu valides arvestada.

Sisukord

Erinevast materjalist voodipesu

Kaunite mustritega või lemmikvärvi voodipesu teeb juba magamistuppa minnes tuju heaks. Voodipesu müüakse tihti komplektina. Voodipesukomplekt sisaldab ühtses stiilis padjapüüri, tekikotti ja voodilina. Mugavam on valida kena voodipesukomplekt kui tellida erinevaid voodipesusid ja proovida neid ise kokku sobitada. Leidub erinevatest materjalidest voodipesu, toome välja nende plussid ja miinused.

Puuvillane voodipesu - hingav ja looduslik materjal

Puuvillane voodipesu sobib tundliku nahaga inimestele ja isegi allergikutele. Puuvill imab hästi niiskust, kuid on ka õhku läbilaskev materjal. Puuvillane voodipesu ei aja higistama. Puuvillane kangas on populaarne laste voodipesu ja beebi voodipesu materjal. Laste voodipesu on tihti põnevate piltidega või vahvate mustritega. Puuvillane voodipesu hoiab talvisel ajal sooja ja suvisel ajal temperatuuri veidi jahedama.

Satiinist voodipesu on sile ja vastupidav

Satiinist voodipesu võib olla valmistatud sünteetilisest või puuvillasest materjalist. Vastu nahka puutuv satiinist lina või satiinist padjapüür on siidine ja pehme. Kui võimalik, eelista naturaalset puuvillasatiinist voodipesu. Õige puuvillasatiin on 100% puuvill ja seda pole segatud kunstkiududega. Kasutatud on kudumisviisi, mis muudab puuvillase kanga eriti siledaks. Satiinist voodipesu on vastupidav ja seda on kerge triikida.

Bambusviskoosist voodipesu on vastupidav

Bambusviskoosist voodipesu on kerge ja sobib ka tundliku nahaga inimestele. Voodipesu võiks olla hingavast materjalist, bambusviskoosist voodiriided ei aja higistama. Bambus on küll looduslik materjal, kuid bambusviskoosi valmistamiseks kasutatakse ka mitte looduslikke vahendeid. Tihti segatakse bambusviskoosi ka sünteetiliste kiududega, et kangas oleks vastupidavam.

Siidist voodipesu ei tekita staatilist elektrit

Siidist voodipesu on luksuslik ja nahasõbralik ning ei tekita staatilist elektrit. Siidist padjapüür on vastu nahka eriti mõnus ning libe siid vähendab juustesse pusade tekkimist. Siidist voodipesu hoiab jahedust ka kuumal suveajal. Siidist voodipesu on küll eriliselt pehme ja nahasõbralik, kuid siid on õrn materjal. Siidist voodipesu ei tohi pesumasinas pesta.

Millises mõõdus voodipesu valida

Uue voodipesu valimisel tuleks arvestada olemasoleva madratsi, padja ja teki suurusega. Padjapüür on tavaliselt 50x60 cm või 50x70 cm suurune. Tekikott on üldiselt 150x210 cm või 200x210 cm. Voodilina suurus sõltub madratsi suurusest. Kummiga voodilina on mugav paigaldada ning see püsib kenasti voodi peal. Laste voodipesu on väiksemate mõõtudega. Kui valid õige suurusega voodipesu, siis on seda mugav kasutada.

Hoia voodipesu värskena

Kuna veedame voodis kaua aega, siis kogub voodipesu tolmu ja higi. Voodipesu on hea vähemalt üle päeva õue kloppida ning vähemalt kord nädalas pesta. Puuvillast voodipesu võid pesta pesumasinas 60° juures, satiinist ja bambusviskoosist voodipesu talub kuni 40°. Siidist voodipesu võib pesta ainult käsitsi õrna pesuvahendiga kuni 30° vees. Pesumasinasse võiksid voodipesu panna tagurpidi, kuna see kaitseb kanga pealmist pinda ja hoiab värvid kauem erksana. Kui tekikotil või padjapüüril on lukud või nööbid, siis sulge need pesemise ajaks.

Kokkuvõte

  • Looduslikust materjalist, hingav voodipesu on parim. Puuvillane voodipesu sobib tundliku nahaga inimestele ja seda kasutatakse tihti laste voodipesu materjalina. Satiinist voodipesu on eriliselt siidine ja pehme. Puuvillasatiinist voodipesu on valmistatud 100% naturaalsest puuvillast ja seda pole segatud kunstkiududega.
  • Bambusviskoosist voodipesu on vastupidav, kuid tuleb tähelepanelik olla, kas lisaks bambusele on lisatud ka sünteetilisi kiude. Bambusviskoos sobib ka tundliku nahaga inimestele.
  • Siidist voodipesu ei tekita staatilist elektrit ja on eriliselt nahasõbralik materjal. Siidist voodipesu on mõnus suvine voodipesu, see hoiab soojal ajal jahedust.
  • Vali voodipesu või voodipesukomplekt, mis sobib olemasoleva madratsi, padja ja teki suurusega. Kummiga voodilina püsib stabiilselt voodi peal. Voodipesu võiks pesta kord nädalas 30°-60° vees, olenevalt voodipesu materjalist.

ON24-st saad valida kauni ja mugava voodipesu. Vaata voodipesu sooduspakkumisi siit.

Leidub erineva hinnaklassiga voodipesu. Kui sulle tundub korraga välja käidav summa pisut suur, võid kasutada järelmaksu võimalust. Järelmaksu taotlemine läbi interneti on kiire ja mugav. Info ON24 järelmaksu kohta leiad siit.