Suurim valik mööblit ja sisustust

Uuele liitujale 20 € kätte.

Hakka püsikliendiks ja kanname raha sinu ON24 kontole.

Kliki siia ja võta raha

Tõukeratas - lõbus ja kiire liikumisvahend

Tõukerattaga sõitmine annab suurepärase võimaluse nii lastele kui täiskasvanutele ilusa ilmaga värskes õhus aktiivselt ja lõbusalt aega veeta. Lisaks rõõmu pakkuvale tegevusele, on tõukerattaga sõitmine sportlik treening, kus jalaga hoogu lükates treenid jalalihaseid, kuid kasutust saavad ka käe-, kõhu- ja seljalihased. Ühtlasi võib tõukeratas olla ka praktiline ja keskkonnateadlik liikumisvahend mõistlikel vahemaadel, elektrilise tõukeratta puhul piisab vaid nupuvajutusest, et soovitud sihtkohta liikuda.

Sisukord

Erinevad tõukerattad

Tõukeratast saab kasutada erinevatel eesmärkidel - jala abil hoogu lükates kiiremini liikumiseks, spordi tegemiseks, vaba aja lõbusaks veetmiseks või trikkide tegemiseks. Sõltuvalt tõukeratta kasutajast ja eesmärgist, on saadaval erinevad tõukerattad.

Saadaval on nii tavalisi tõukerattaid, mis pakuvad aktiivset koormust, kui üha populaarsemaid aku abil töötavaid trendikaid elektritõukerattaid, mis viivad sind kiirelt soovitud sihtkohta.

Tõukeratastel on erinev juhtraua laius ja kõrgus ning platvormi laius. Lisaks on tõukeratastel kaalupiirang, näiteks laste tõukerattad enamasti ei ole sobilikud kaalu piirangu tõttu täiskasvanutele. Tõukeratastel on tagumisel rattal pidur, mis tagab selle, et saad tõukeratta kiiresti peatada.

Täiskasvanute tõukeratas

Täiskasvanute tõukerattaid kasutatakse peamiselt keskkonnasõbraliku transpordivahendina ning seetõttu peaks see olema ohutu, kiire ja praktiline. Mugavaks kasutamiseks saab mõningad tõukerattaid peale kasutamist kokku panna, et saaksid kokkupandava tõukeratta näiteks tuppa kaasa võtta. Täiskasvanute tõukerattad näevad välja stiilsed ning lisaks tänu alumiiniumist konstruktsioonile on tõukeratas väga vastupidav. Suured rattad tagavad stabiilsuse ja turvalisuse liiklemisel. Enamus täiskasvanute tõukeratastel on reguleeritav juhtraua kõrgus, mis annab võimaluse pere kõigil täiskasvanutel sama tõukeratast kasutada, sest saad seda vastavalt enda pikkusele reguleerida. Tõukeratastel on olemas ka jalgpidur, mida saad aeglustamiseks või pidurdamiseks kasutada, et liiklemine linna tänavatel oleks veelgi ohutum.

Elektritõukeratas

Elektriline tõukeratas on üha polulaarsem elektriline kergsõiduvahend. Elektrilised tõukerattad liiguvad aku abil ning võrreldes tavalise tõukerattaga, on elektritõukeratas tänu elektrimootorile tunduvalt kiirem liikumisvahend.

Elektritõukeratas on mugav ja keskkonnasäästlik liikumisvahend ja seda kasutatakse peamiselt transpordivahendina. Tänu pisikestele mõõtmetele saad sellega manööverdada ka kitsastel tänavatel.

Elektrilisel tõukerattel on aku, mida pead aeg-ajalt laadima, sõltuvalt sellest kui palju elektritõukerattaga liigud. Lisaks on enamus elektri tõukerattaid kokkupandavad, mis annab hea võimaluse see endaga näiteks tööle minnes kontorisse kaasa võtta. Nii ei pea sa muretsema, et keegi selle ära varastab.

Laste tõukeratas

Laste tõukeratas on mõeldud vaid pere pisematele, sest enamasti on sellel kaalupiirang. Pere pisemad vanuses 2-5 on tihti väga aktiivsed ja sõidavad meelsasti tõukerattaga. Parim valik nende turvalisuse tagamiseks on kolmerattalised tõukerattad, nii on tõukerattaga sõitmisel tasakaalu rohkem.

Suuremad lapsed saavad väga hästi hakkama tavalise laste tõukerattaga, millel on kaks ratast. Lisaks lõbusale tegevusele, saab tõukerattaga väga hästi treenida lapse koordinatsiooni ja tasakaalu. Laste tõukeratastel on enamasti väikesed rattad, mis ei lase kiirusel liiga suureks minna. Laste tõukerattad on lastepäraselt värvilise ja rõõmsa disainiga.

Triki tõukeratas

Triki tõukeratas ehk freestyle tõukeratas on mõeldud edasijõudnud kasutajatele ja ekstreemspordi harrastajatele. Triki tõukerattaga saab lõbusalt sooritada erinevaid trikke. Peamine erinevus trikitõukerattal võrreldes klassikalise tõukerattaga on madalam juhtraud, mis annab võimaluse erinevaid trikke ja hüppeid hõlpsasti sooritada. Triki tõukerattad ei ole mõeldud pikemate vahemaade läbimiseks. Suure eelise trikkide tegemisel annab trikitõukeratta kerge kaal.

Freestyle tõukerattaga trikitamine on enamasti ohtlikum kui lihtsalt tõukerattaga sõitmine ning seetõttu on väga oluline kasutada turvavarustust - kiivrid, kaitsmed.

Millele tähelepanu pöörata tõukeratta ostmisel?

Teljevahe. Teljevahe on esi- ja tagaratta vaheline ala. Pikema teljevahega tõukeratastel on reeglina paremad sõiduomadused.

Jalalaua kõrgus. Mida madalam on jalalaud, seda vähem füüsilist koormust saad tõukerattaga sõitmisel. Kõrgema jalalauaga tõukeratastel tuleb hoo saamiseks madalamale kükitada ja seetõttu koormus on suurem. Kui on võimalik, siis soovitame valida reguleeritava jalalaua kõrgusega tõukeratas, sest nii saad vastavalt pinnasele ka kõrgust reguleerida.

Rataste suurus. Mida väiksemad on tõukeratta rattad, seda paremad liikumise ja manööverdamise võimalused on tõukerattal. Suurte ratastega tõukerattaga saab sõita suurema kiirusega.

Tõukerataste lisad ja kaitsevarustus

Kaitsevarustus on tõukerattaga sõitmisel väga oluline, sest nii väheneb oht viga saada. Kõige olulisem on valida endale sobiv kiiver, mis kaitseb sinu lapse või sinu enda pead kukkumise korral. Lisaks erinevad kaitsmed, mis on mõeldud spetsiaalselt põlvedele, käele või küünarnukkidele.

Tõukerattale leiab meie valikust tõukerataste lisasid, tänu millele saab sinu sõidurõõm kesta mitmeid aastaid. Tõukeratast on soovitatav regulaarselt kontrollida ja hooldada. Juhul kui rattad on kulunud, saad valida uued sobiva suurusega tõukeratta rattad. Mõningatel juhtudel kulub tõukeratta lenks peale pikaajalist kasutamist, kuid kui muud osad on töökorras, siis saab selle varulenksuga asendada. Kui aga terve lenks ei vaja vahetamist ja kulunud on ainult käepidemed, siis leiad enda tõukerattale sobilikud tõukeratta käepidemed. Kui sinu pere on liikuv ja soovib tõukeratast transportida või reisile kaasa võtta, siis saad selle kerge vaevaga pakkida tõukeratta kotti.

Kokkuvõte

Tõukerattaga sõitmine on lõbus võimalus vaba aega sisustada. Lisaks saad tõukeratast kasutada transpordivahendina. Olulise teabe kokkuvõtte tõukerataste kohta leiad siit:

  • Tõukerattaga sõitmine on hea võimalus aktiivseks liikumiseks, kus sinu lihased saavad koormust. Lastel arendab tõukerattaga sõitmine koordinatsiooni ja tasakaalu.
  • Elektriline tõukeratas töötab aku peal ning on mugav ja keskkonnasäästlik transpordivahend.
  • Tõukeratas sobib kõigile pereliikmetele.
  • Täiskasvanute tõukeratas on mõõtudelt suurem kui laste tõukeratas.
  • Kolmerattaline tõukeratas sobib väikestele lastele, sest nii on tasakaalu hoidmine lihtsustatud. Tõukerattad lastele on lõbusates värvitoonides.
  • Triki tõukeratas on mõeldud edasijõudnud sõitjatele, kes soovivad tõukerattaga erinevaid trikke teha.
  • Tõukeratta ostmisel võiksid tähelepanu pöörata jalalaua kõrgusele, tõukeratta rataste suurusele ja tõukeratta teljevahele.
  • Tõukerattaga sõitmisel võiksid kasutada kaitsevarustust, sest nii oled sa kukkumise korral turvaliselt kaitstud.
  • Meie valikus on ka teisi aktiivseks aja sisustamiseks sobivaid spordi- ja liikumisvahendeid - jalgrattad, rulluisud, rulad.

Vaata ka meie sooduspakkumisi - õnne korral on sinu soovitud tõukeratas just täna soodushinnaga saadaval.

Kui sa ei soovi tõukeratta eest korraga tervet summat välja käia, tutvu meie järelmaksu võimalustega. Taotle järelmaks kiirelt ja lihtsalt läbi interneti. Info ON24 järelmaksu kohta leiad siit.