Maksa kolmes osas 0% intress ja 0 € lepingutasu!
Mööbel ja sisustus - ON24

Kuidas valida diivanit?

Pehme mööbli](/pehme-mööbel) ostmine on tõenäoliselt köögimööbli kõrval üks olulisemaid sisustuse investeeringuid. Elutoas on diivan ja tugitoolid mööbliesemed, kus puhkame, loeme, sööme ja joome, lõbustame peret ja sõpru, vaatame televiisorit ja isegi magame. Seega tasuks võtta aega ja teha põhjalik otsus, kui soovite osta neid mööbliesemeid, mis kestavad aastaid.

Diivanite ja tugitoolide valimisel näib olevat lõputult võimalusi. Võite arvata, et teate täpselt, mida soovite, kuid kui olete hakanud erinevaid diivaneid ja tugitoole vaatama, võivad erinevad stiilid, disainid, konstruktsioonid jne. muuta silme eest kirjuks. Aitamaks teil pehme mööbli ostmisel aega säästa ning vältimaks seda, et kahetsete oma otsust pärast diivanite ja tugitoolide ostmist, on On24 Sisustuskaubamaja meeskond kokku pannud järgnevad nõuanded, mis peaks aitama teil paremini aru saada, mida tegelikult vajate ja et saaksite enda jaoks parimad diivanid ja tugitoolid.

Kuidas valida diivanit

DIIVANI SUURUS JA MÕÕDUD

Kuna diivan on kõige suurem pehme mööbli element, mõelge kõigepealt diivani suurusele. Kui teil on suurem elutuba, peate täpselt otsustama kui suure osa elutoast soovite diivanile jätta. Suurtesse tubadesse sobituvad ideaalselt näiteks U-kujulised diivanid kui ka nurgadiivanid pakkudes rohkelt istumisruumi ning täites elutoa ruumi efektiivselt.

Kui aga soovite jätta ruumi tugitoolidele ja muule mööblile, siis sobib näiteks paremini saledate vormidega lihtne diivan, mille saad valida siit.

3-kohaline diivan

Ruumi kasutamise mõttes on tihti väga praktiline valik nurgadiivan, sest sellega saate ka toanurga ära kasutada istumis- või magamiskohana. Viimastel aastatel ongi kõige populaarsemad pehme mööbli esemed just nurgadiivanid.

Suur nurgadiivan

Kui aga teil veel ühtegi istumiskohta veel olemas ei ole, kuid soovite elutuppa paigutada mitu istumiskohta, tasub kaaluda terve diivanikomplekti ostmist. Sellel on mitu põhjust:

  • Samast sarjast pehme mööbel sobib omavahel väga hästi kokku ja loob teie elutoas harmoonia.
  • Pehme mööbli komplektides olevaid erinevaid diivaneid ja/või tugitoole saab osta ka eraldi, kuid kuna tihtipeale saab pehmele mööblile valida ise kattekanga või -naha, siis on mõistlik sama kattematerjaliga diivanid korraga ära tellida, kuna hiljem tellides võib juhtuda, et sobiv kattematerjal on tootja valikust välja läinud, ning ei saagi tellida enam lisaesemeid sama naha- või mööbliriidega.

Diivanikomplekt

Kui teil on väike elutuba, on tõenäoline, et vajate väiksemat diivanit. Kui ruumi on vähem, on iga diivan automaatselt tähelepanu keskpunktis. Mõelda tasub nii kahekohalistele diivanitele ja/või samast sarjast tugitoolidele.

Loe ka lisaks nõuandeid tugitooli valimiseks siit.

Võib-olla on teie unistuste pehme mööbel tõeliselt ilus ja pilkupüüdev, kuid peate olema ka praktiline. Hea uudis on see, et tänu meie laiale diivanite valikule on lihtne leida mööblit, mis täpselt vastab teie maitsele ja sobib teie ruumi.

MÕÕDA RUUM

Väga ebameeldiv on, kui ostate mööbli, mis teie koju ei sobi ja peate hakkama seda tagastama või ümber vahetama. Nii et enne, kui midagi valima hakkate, võtke mõõdud. Kasutage mõõdulinti ja veenduge, et olete kindel oma ruumi sobiva diivani maksimaalsetes mõõtudes.

Oluline on kindlaks teha nii diivani maksimaalne laius kui diivani sügavus. Arvestada tuleb ka diivani kõrgusega, eriti kui teie toas on radiaatorid või riiulid.

Üks võimalus diivani visuaalseks ettekujutamiseks ruumis, on maalriteibiga märkida diivani piirid põrandale või ajalehtedest välja lõigata diivani kuju ja asetada see toas põrandale. See võimaldab kontrollida, kas teil on piisavalt ruumi diivani ümber mugavalt ringi liikumiseks ja kas olete jätnud piisavalt ruumi riiulite, radiaatorite- ja muude mööbliesemete jaoks, samuti kappide, uste ja akende avamiseks.

Oluline on ka planeerida kas ja millist diivanilauda soovite osta ja kuhu selle paigutada.

Lõpuks kontrollige nende uste ja treppide mõõtmeid, mida diivan peab sissetoomisel läbima - teie kriimustusteta seinad tänavad teid.

Kui juurdepääs on piiratud, uurige kas valituks osutunud diivan tuuakse kohale ühes tükis või detailidena. Detailidena kohale toodav diivan mahub suurema tõenäosusega ustest sisse ja kitsastest kohtadest läbi. Enamus diivanitest tuuaksegi kohale suuremate või väiksemate osadena, kuid on ka diivaneid, mida saab vaid ühes tükis transportida.

KAS DIIVAN VÕI DIIVANVOODI?

Ühetoalise korteri puhul ei ole tavaliselt küsimust, kas osta diivani asemel diivanvoodi või nurgadiivani asemel nurgadiivanvoodi. Sest ühetoalises korteris kasutatakse suure tõenäosusega diivanit ka magamiseks. Küsimus on ainult selles, et milline lahtikäiv diivan valida. Sageli on oluline omadus sobiva diivanvoodi valikul ka pesukasti olemasolu, kuna voodiriided tuleb diivanilt ära võtta ja pesukasti mahutada.

Kui plaan on kasutada diivanvoodi või nurgadiivanvoodi magamise funktsiooni igapäevaselt, tuleb magamisaseme kvaliteedile eriliselt tähelepanu pöörata. Oluline on, et tooteinfo juures ei oleks kirjas, et magamisase ei sobi igapäevaseks kasutamiseks. Sel juhul on magamisase mõeldud “külalise voodina”, mida kasutatakse harvemini ja magamisaseme konstruktsioon saab vahepeal “puhata”.

Pesukastiga diivanvoodi

Kui teie kodu pole ühetoalises korteris ja elutuba ei pea tingimata magamisruumina kasutama, tasub siiski mõelda diivanvoodi või nurgadiivanvoodi ostmisele tavalise diivani või nurgadiivani asemel. Sest üks või mitu lisa magamisaset ei tee kellelegi paha ning tore on, kui saate oma külalistele pakkuda enda juures öömaja. Kui juba on käsil pehme mööbli ostmine, siis miks mitte investeerida diivanisse veidi rohkem ning saada enda koju lisa magamiskohad? Kui plaanite diivanvoodit kasutada vaid aeg-ajalt külaliste majutamiseks, on sobivate diivanvoodite ja nurgadiivanvoodite valik suurem, sest võimalik on valida ka diivanite seast, mille magamisase ei ole mõeldud igapäevaseks kasutamiseks. Näiteks alloleval pildil on üks populaarsemaid, külalisvoodina kasutatavaid nurgadiivanvoodeid ON24 klientide seas.

Suur pesukastiga diivanvoodi

INVESTEERI HEASSE JA TUGEVASSE RAAMI

Diivanile annab tugevuse ja vastupidavuse diivani raam. Raamile tuleb tähelepanu pöörata, sest just raam saab aastatepikkuse kasutamise jooksul suure koormuse. Tugev, täispuidust või vineerist raam on hea variant. Puitlaastplaadist raamiga tuleks olla veidi ettevaatlikum. Samas on ka täispuidust raamiga diivan kallim ja tegelikult ega ükski diivaniraam pole tehtud lühiajaliseks kasutamiseks.

Jalatoemehhanismiga diivan

PEHME MÖÖBLI MATERJALID

Vedrustus

Diivanite ja tugitoolide istme ja seljatoe all ei kasutata tihti üldse vedrusid vaid ainult porolooni või muid pehmendusmaterjale. Parem on valida diivan kus siiski on vedrud kasutusel. See muudab diivani mugavamaks kuid ka kallimaks. Vedrudena kasutatakse kas sik-sak vedrustust või taskustatud vedrusid. Alloleval pildil on näha diivan, mille seljatoes on sik sak vedrud ning istme osas on taskustatud vedrud.

Diivani vedrustus

Taskustatud vedrud on tugevamad ja kvaliteetsemad ning sik-sak vedrud on soodsamad ning pehmemad, kuid nende eluiga võib olla lühem.

Polsterdus

Diivanites ja tugitoolides kasutatakse pehmendusena sulgesid, vatiini ja porolooni. Kasutatakse ka lisaks erinevaid kiudusid. Suled on pehmed, kuid vajavad aeg-ajalt üles kloppimist, sest kaotavad aja jooksul oma vormi. Poroloon ja vatiin hoiavad hästi vormi ja on vetruvamad. Istumise alal on hea, kui on pigem kasutusel poroloon ning seljatoes on kombineeritud suled või muu pehmendav materjal porolooniga.

Kas nahk või mööbliriie?

Peamine kattematerjali valiku otsus on, kas nahk või kangas? Mõlemal materjalil on oma eelised. Kasutusel on ka kunstnahk, mis võib olla kaasajal väga kvaliteetne ja mida on keeruline päris nahast eristada.

  • Nahk on tugevam ja pikema elueaga.
  • Nahka on lihtsam puhastada, kuna mustus ei imbu materjali kiudude vahele. Kui teil on väikesed lapsed või koduloomad, siis soovitaks kaaluda just naha kasutamist diivani või tugitooli kattematerjalina.
  • Tekstiil on paljude jaoks mõnusam ihuga kokku puutudes.
  • Tekstiili värvide- ja mustrivalik on oluliselt suurem, kui nahka kasutades, seega saate palju vabamad käed oma kodu kujundamisel.

Otsus, kas tellida tekstiiliga- või nahaga kaetud pehme mööbel sõltub teie maitseelistusest, elustiilist, eelarvest ja ka konkreetsest tootest, mida soovite osta, sest kõiki tooteid ei valmistata kõigi erinevate kattematerjalidega.

Kui soovite osta diivani või tugitooli, millele saab valida ise kattematerjali paljude erinevate variantide seast ning kahtlete oma valikutes, soovitame tellida kattematerjali näidised koju, kuna arvuti ekraanil pole pilt täiesti identne päris tootega. Selleks, et kanganäidiseid tellida kirjutage info@on24.ee soovitud kanganäidiste nimetused (maksimaalselt 10 tk) ning oma aadress, kuhu näidised teile lihtkirjana saadetakse.

Diivani jalad

Jalgade materjal - Pehmet mööblit valmistatakse erinevast materjalist jalgadega. Kasutatakse nii metalli, puitu kui plastikut. Materjali valik pole eriti tähtis kuna kõik pehme mööbli jalad kannatavad koormust ning täidavad oma funktsiooni hästi. Kui on tegu diivanvoodiga siis tihtipeale polegi jalgu üldse näha. Peamiselt on küsimus maitseeelistustes ja selles kas diivani jalad sobivad kokku ruumi põranda- ja muude sisustuselementidega.

Jalgade kõrgus - Diivani alt koristamine on tavaliselt üsna ebameeldiv tegevus - diivan on raske ja seda peab oma kohalt liigutama, et kätte saada sinna kogunenud mustus. Seda probleemi lahendab väga hästi robottolmuimeja, kuid seda tingimusel, et robottolmuimeja pääseb pehme mööbli alla liikuma. See tähendab, et kui kasutate robottolmuimejat või teil on plaanis robottolmuimeja ostmine, siis on soovitatav sellele mõelda, et diivani või tugitooli jalad oleks piisavalt kõrged, et tolmuimeja mahuks seal liikuma.

Robottolmuimejad on erineva kõrgusega. Madalamad tolmuimejad on u. 10 cm kõrgused. Kuid on ka kõrgemaid ja madalamaid tolmuimejaid. Täpse kõrguse saate teada kas oma tolmuimeja kõrgust mõõtes või poes erinevate robottolmuimejate mõõte vaadates ja tehes kindlaks et kui tulevikus ostate robottolmuimeja, leiate sellise mis mahub teie mööbli alla.

PEHME MÖÖBLI OSTU FINANTSEERIMINE

Kvaliteetse pehme mööbli ostmine on mõistlik investeering arvestades selle eluiga. Kuid diivanite ja tugitoolide eest korraga makstav summa on suhteliselt suur, paljudel inimestel pole sellist summat korraga pangakontol või on plaanis teha muid kulutusi. Selle probleemi lahendamiseks on järelmaks, kus maksate ostetud kaupade eest osamaksetega. ON24-st saab kõiki kaupu osta järelmaksuga. Järelmaksu taotlemine on lihtne ja see käib läbi interneti. Info ON24 järelmaksu kohta leiate siit.