×

Püsikliendikonto loomiseks on vajalik toimiva e-posti aadressi olemasolu.

Registreeru

Kuidas valida tugitooli?

Sõltumata sellest, kas soovite hubast kohta hea raamatu nautimiseks, mugavat istekohta televiisori vaatamiseks või pilkupüüdvat mööblieset oma tuppa, peate enne uue tugitooli ostmist arvestama mõne elemendiga. ON24 Sisustuskaubamaja meeskond on koostanud alloleva praktilise juhendi, mis aitab teid enda kodu jaoks sobiva ja kvaliteetse tugitooli ostmisel.

Kuidas valida tugitooli

MILLELE MÕELDA TUGITOOLI VALIMISEL?

Võtke kindlasti piisavalt aega, et mõelda sellele, mida te uuelt tugitoolilt ootate. Kas soovite multifunktsionaalset tugitooli? Kas soovite nahast tugitooli või tekstiilkattega tugitooli? Kui praktiline see peab olema? Ärge unustage arvestada järgmiste punktidega:

 • Kas madala- või kõrge seljatoega tugitool?
 • Tugitooli funktsioonid
  • Recliner-tüüpi tugitoolid
  • Tugitoolvoodid
  • Kiiktoolid
  • Pöörlevad tugitoolid
 • Tugitooli materjal ja värv
  • Kas nahktugitool või tekstiilkattega?
  • Tugitooli värv
 • Pehme mööbli komplekti ostmine

KAS MADALA- VÕI KÕRGE SELJATOEGA TUGITOOL?

Kõrge seljatoega tugitool on hea, kui soovite suhteliselt püstist istumisasendit või soovite lihtsalt tugitooli, mis teid täielikult ümbritseb. Valige kõrge seljatoega tugitool, kui teile meeldib mugavas toolis lebotades lugeda või isegi veidi tukastada või kui kasutate tugitooli kasutada lõõgastudes ja mugavalt istudes televiisori vaatamiseks või pikaajaliselt arvutiga töötamiseks. Kõrge tugitool on mugav ka siis, kui vajate tugitooli põetustoolina. Hea kõrge seljatoega mugava tugitooli näide on alloleval pildil olev kaasaegse disainiga tugitool Lucas. Sellel on komplektis ka järi, mis muudab tugitoolis lebotamise eriti mõnusaks.

Stiilne järiga tugitool

TUGITOOLI FUNKTSIOONID

Tugitool võib olla lihtsalt istumiseks mõeldud mugav tool. Kuid tasub mõelda sellele, et kui juba tugitool osta, siis miks mitte mõelda selle kasutamisele ka muuks otstarbeks. On olemas lamamistoolid ja lamamistooliks muudetavad tugitoolid ehk recliner-tüüpi toolid, magamisasemeks muudetavad toolid ehk tugitoolvoodid, kiiktoolid ning pöörlevad tugitoolid.

Recliner-tüüpi tugitoolid

Sellist tüüpi tugitoolidel saab sisseehitatud mehhanismide abil muuta tooli seljatoe asendit ja viia see lamamisasendisse. Lisaks on toolil jalgade tugi, mis liigub üles, kui viia tugitooli seljatugi lamamisasendisse. Alloleval pildil on üks populaarsemaid recliner-tüüpi tugitoole ON24 Sisustuskaubamajas tugitool recliner Sabia lamamisasendisse viiduna.

Recliner tugitool

Recliner-tüüpi tugitoolid on väga mugavad, kuid neil tugitoolidel on kaks omadust, mida tasub arvesse võtta:

 • Need on võrdlemisi massiivse väljanägemisega ehk visuaalne kaal on neil suur. Nii et tuleb arvestada oma ruumi eripäraga ja mõelda, kuidas need tugitoolid ruumis mõjuvad.
 • Need on nii mugavad, et kui üks selline tugitool on elutoas, kuid pereliikmeid on mitu, võib tekkida konkurents selle pärast, kes parajasti seda tugitooli kasutada saab. Sellele tasub mõelda ning kaaluda mitme tugitooli ostmist, et võimalikke tülisid vältida. Variant on ka osta hoopis lisaks recliner mehhanismiga diivan, kus mitu inimest saab seda tüüpi istumiskoha mugavusi nautida. Heaks näiteks on alloleval pildil olev jalatoemehhanismiga nurgadiivan Recliner Tambo Pewter.
Recliner nurgadiivan

Kui teile tundub, et tugitool võiks kogu aeg olla lamamisasendis ja/või näiteks recliner-tüüpi tooli disain ei sobi teile, võite valida tavalise tugitooli asemele ka lamamistooli. Lamamistooli saab kasutada ka istumiseks. Alloleval pildil on üks ON24 Sisustuskaubamaja populaarsemaid lamamistoole

Lamamistoolid

Tugitoolvoodid

Kui teile tundub, et aeg-ajalt võib teil vaja minna mõnda lisa magamiskohta, tasub kaaluda mõne tavalise tugitooli asemel praktilise, magamisfunktsiooniga tugitoolvoodi ostmist. Näiteks üks populaarsemaid tugitoolvoodeid ON24 klientide seas on alloleval pildil näha olev kvaliteetne tugitoolvoodi Ronny.

Tugitoolvoodi

Kiiktoolid

Üks mõnus ja rõõmu pakkuv alternatiiv klassikalisele tugitoolile on kiiktool. Kiiktoolis on tõeliselt mõnus aega veeta ja reeglina on kõige suuremad kiiktoolide fännid just lapsed. Nii et kui soovite lapsi eriliselt rõõmustada uue elutoamööbliga, tellige vähemalt üheks istumiskohaks kiiktool.

Nii nagu muu pehme mööbli puhul on ka paljusid kiiktoole võimalik tellida enda valitud kattematerjaliga. Kuid kiiktool ei pea ilmtingimata olema täpselt sama kattega nagu diivan ja tugitoolid. Võimalik on osta ka päris erilise kattega kiiktoole. Näiteks üks populaarne kiiktool on alloleval pildil nähtav roosast kunstkarusnahast kattega kiiktool. Selline kiiktool elutoas on tõeline rõõmus pilgupüüdja ja paljude pereliikmete lemmik.

Kiiktool

Klassikalisel kiiktoolil ühendavad jalgu kaared, mis võimaldavad toolil kiikuda. Lisaks klassikalisele kiikumisvõimalusele on alternatiiviks võimalus, kus tooli mehhanismi sisse on ehitatud kiikemehhanism. Kiikemehhanismiga tugitoolid leiate siit. Heaks näiteks sellisest toolist on alloleval pildil olev tugitool Grand Star. Lisaks kiikumisvõimalusele on see tugitool ka pöörlev.

Kiikemehhanismiga tugitool

Pöörlevad tugitoolid

Pöörlevale tugitoolile on mõistlik mõelda siis, kui istekoht asub kuskil, kus on aeg-ajalt vaja muuta vaatamise suunda. Näiteks, kui teie ühe seina suunas asub kamin ning teises seinas teler. Või kui ühes suunas on diivanilaud ja vastassuunas on teler. Sel juhul saate vajadusel vaatamise suunda muuta ja pöörlev tugitool annab palju vabamad käed toa sisustamisel. Alloleval pildil on üks ON24 Sisustuskaubamaja populaarsemaid pöörlevaid tugitoole, mille juurde kuulub ka järi mõnusaks jalgade puhkamiseks.

Pöörlev tugitool

TUGITOOLI MATERJAL JA VÄRV

Oluline on valida tugitool, mille disain on harmooniline ülejäänud elutoaga. Mõelge näiteks tooli jalgadele. Kui valite puidust jalgadega tugitooli, peaksite valima puiduliigi, mis sobib teie elutoa muude puidust esemete väljanägemisega: näiteks diivanilaua, riiuli või vitriinkapiga.

Kas nahktugitool või tekstiilkattega?

Kattematerjali valikul mõelge mõlema kattematerjali eelistele ja puudustele ning tehke valik vastavalt enda eelistusele.

Kanga eelised naha ees on:

 • Tekstiilkattega tugitooli puhul saab valida paljude erinevate värvide ja mustrite vahel. Lihtsam on panna tugitooli sobima muu sisustusega nt. vaipadega.
 • Tekstiil on paljude jaoks mõnusam, kui see puutub palja naha vastu.

Naha ja kunstnaha eeliseks on:

 • Nahk on reeglina vastupidavam, kulumiskindlam ja kauem kestev kui tekstiil.
 • Nahka on lihtne puhastada. Kui mdagi läheb tugitoolile, võtate lihtsalt lapi ja pühite ära. Tekstiili puhul ei pruugi plekid nii kergesti välja tulla.

Tugitooli värv

Nahktugitooli värvi valides ei ole väga vahet mis värvi valida, sest praktiliselt igat värvi nahk on lihtsalt puhastatav. Nahk on tavaliselt siledaks töödeldud ja värvitud nii, et nahal pole poore, kuhu mustus kinni jääks. Aga eks ikka heledama naha pealt on mustus paremini näha ja puhastada tuleks seda ilmselt tihedamini kui tumedast nahast mööblit.

Kangast tugitooli värvi valides võite kalduda arvama, et tumedam tähendab praktilisemat, kuid see pole alati nii. Päike võib pleegitada väga tumeda tugitooli värvi, kui see asetatakse ereda päikesevalguse kätte. Eelistada võiks keskmist tooni, näiteks helehall või helepruuni. Sellised värvid on parimad tolmu ja plekkide varjamiseks. Kuigi mööbliriidega kaetud tugitoolid on veidi raskemini puhastatavad, on siiski ka mööbliriiet suhteliselt kerge puhastada. Mööblikanga tootjad on puhastamisele mõelnud ning paljud katteriided on sellised, mis ei võta mustust enda sisse ning puhastamine on võrdlemisi lihtne.

PEHME MÖÖBLI KOMPLEKTI OSTMINE

Kõige lihtsam on tugitooli osta juhul, kui ostate ka diivani ning diivani juurde on võimalik osta samasse komplekti kuuluvaid tugitoole. Sel juhul on kindel, et tugitool sobib hästi muude mööbliesemetega. Tavaliselt on sellisel juhul mõistlik keskenduda diivani valimisele ning tugitoole saab vaadata kui diivani lisandeid, mille disain ja muud omadused tulenevad diivanist.

Loe ka lisaks nõuandeid diivani valimiseks siit.

ON24 ajakirjanduses

ON24 ajakirjanduses
© 2020 ON24 AS
CollectNet'i pakirobot SmartPost pakiautomaat Krediitkaardid: VISA, MasterCard, Maestro ON24 järelmaks Liisi Konto Bigbank Turvaline ostukoht