Sinu kontol ootab kingituseks saadud 100 € ON24 raha, kasuta see ära enne esmaspäeva!
Mööbel ja sisustus - ON24

Kuidas valida köögimööblit?

Köögimööbel on üks suuremaid investeeringuid, mida kodu sisustamise osas tehakse. See on investeering mille juures on võimalik päris palju raha kokku hoida, või on ka võimalik kõvasti üle maksta funktsioonide ja disaini eest, mida tegelikult polegi vaja.

Kuidas valida köögimööblit

Köögimööbel Oliwia 300 cm

KAS ERITELLIMUSMÖÖBEL VÕI VALMIS KÖÖGIMÖÖBEL?

Esimene otsus köögimööbli ostmisel on kas:

a) tellida mingist köögimööbli salongist eritellimusena endale sobiv mööbel

b) otsida valmis köökide seast enda jaoks sobiv, osta see ning paigaldada see ise või paigaldaja abiga.

Eritellimusmööbli ostmise puhul pöördud köögimööblit valmistava ettevõtte salongi ning tellid täpselt endale sobiva köögi. Valmis köökide puhul valid pakutavatest köögimööbli variantidest endale sobiva, valid värvid ja materjali ning tellid selle. Mõlemal ülaltoodud köögimööbli ostmise variandil on omad eelised ja puudused.

Eritellimusena tehtav köögimööbel sobib sulle kui:

  • Sinu köök, kuhu soovid köögi paigaldada, on keeruline, seal on palju nurki ja ruumisoppe, mida on vaja mööbliga täita. Ehk pole võimalik leida täpselt õigeid standarddetaile kasutatavasse erikujulisse ruumi.
  • Sinu jaoks ei ole köögimööbli hind eriti oluline või isegi soovid, et köök oleks kallis ning paistaks välja kallis ja eksklusiivne.
  • Soovid, et sinu köögimööbel oleks täiesti unikaalne, et mitte kellelgi teisel poleks sarnase kuju, värvilahenduse- ja materjalidega kööki.
  • Sul on oma “unistuste köök”, mille pildid oled leidnud mõnest sisustusajakirjast või internetist ning soovid saada täpselt samasugust kööki.
  • Sa ei oska, või ei soovi üldse köögimööblile mõtlemisega, ruumi mõõtmisega jne. tegeleda. Oled valmis maksma selle eest, et spetsialistid nagu disainer, konstruktor mõtlevad sinu eest, pakuvad sulle lahendusi. Soovid, et sinu asi on ainult välja valida pakutud lahendustest endale sobiv ja see tellida.

Valmis köögimööbel sobib sulle kui:

  • Sinu köök ja selle seinad, kuhu köögimööbel paigaldatakse, on väheste eriliste nüanssidega - seinad on sirged või vaid mõne nurgaga. Ehk et standard köögikapid sobivad sinna.
  • Sinu jaoks on oluline et köök toimib, seal saab teha kõike, mida köögis vaja teha on, kuid köögi unikaalsus ja väga spetsiifiline välimus ei ole sinu jaoks esmatähtis.
  • Soovid et köök oleks ilus ja kaasaegne, kuid see ei pea olema sinu täpsete ideede teostus.
  • Sinu jaoks on köögi hind oluline, soovid säästa tuhandeid eurosid, jättes ära eritellimuse tegemise.

Niisiis eritellimusköögi peamiseks eeliseks on selle unikaalne välimus ja ülesehitus ning valmis köögi peamiseks eeliseks on suhteliselt suure rahasumma säästmise võimalus. Muus osas nagu köögi funktsionaalsus, ehituskvaliteet ja välimus, ei ole põhimõtteliselt mingit vahet. Valmis köök toimib täpselt sama hästi, kui eritellimusel valmistatud köök, ehituskvaliteet ja vastupidavus on mõlemal sama ning ka köögi välimus on väga hea, suure osa köögi materjalidest ja värvikombinatsioonidest saab klient ise vaida. Paigaldatud valmis kööki nähes suudavad väga vähesed eristada valmis kööki eritellimusköögist.

KUI PALJU MAKSAB KÖÖGIMÖÖBEL?

Täpselt teie soovide järgi valmistatud köögimööbel on kordades kallim kui samaväärne valmis köök. Põhjuseks on see, et tellimusköögi puhul on köögi valmistamise protsessi kaasatud disainer ja konstruktor. Köögi valmistaja käib tellija kööki mõõtmas, tootmistsehhi masinaid seadistatakse iga tellimuse jaoks eraldi, materjali tellitakse väikeses koguses täpselt ühe köögi tootmiseks ning kööki peab paigaldama tulema mitu spetsialisti. Kõik need tootmise elemendid tähendavad kulusid ning need peab tellija kinni maksma.

Valmis köökide puhul on asi teisiti. Köökide loomisse on samuti disainer ja konstruktor kaasatud, kuid nende töö on ühekordne ning kulud jagunevad paljude köökide vahel. Samuti on võimalik suur osa köögimööbli detailidest toota suurema seeriatootmise käigus, mis tähendab et tootmisseadmete seadistamine tehakse ühekordselt paljude köökide tootmiseks. Ka köögikappide ja muude elementide karkasside jaoks vajaliku materjali saab osta suurema kogusena, materjali kasutus on optimaalsem, mis tähendab väiksemaid kulusid. Valmisköögid on selliselt konstrueeritud, et nende paigaldamine on lihtne ja sellega saab tellija ise hakkama. See omakorda tähendab täiendavat kulude kokkuhoidu.

Loomulikult sõltub köögi hind eelkõige köögi suurusest ehk köögi alumiste ja ülemiste kappide kogusest. Samuti kasutatavatest köögi furnituuride hinnast. Köögimööbli hinna sisse ei arvestata tavaliselt köögitehnikat, valamut ja segistit. Köögitehnika, segisti ja valamu saab iga klient ise valida ning nende hind lisandub köögimööbli hinnale.

Näiteks alloleval pildil on kõige odavam, 180 cm pikkune, alumiste ja ülemiste köögikappidega köögimööbel ON24 Sisustuskaubamajast maksab 185.- eurot. Registreerunud püsikliendi jaoks on see veelgi odavam.

Köögimööbel

Kui tellida samaväärne köögimööbel eritellimusena mõnest köögimööbli salongist, siis ilmselt oluliselt alla 1000.- euro hakkama ei saa.

Näiteks alloleval pildil on näha 4m pikkune, ülemiste ja alumiste kappidega köögimööbel, koos integreeritava nõudepesumasina ja integreeritava külmkapi jaoks mõeldud kappidega ning kvaliteetse mööblifurnituuriga. Kappide uste viimistlusi on võimalik ise valida. See suhteliselt suure köögi jaoks mõeldud köögimööbel maksab 2033.- eurot ning püsikliendile on hind alates 1810 eurost.

Köögimööbel

Samaväärne köögimööbel tellituna köögimööbli salongist maksab umbes alates 4000-5000 eurost ilma paigalduseta.

KÖÖGIMÖÖBLI VALIMISE SAMMUD

Selgita enda vajadused

Nagu peaaegu iga toote ostmisel, tuleks alustada enda vajaduste selgitamisest. Mõtle läbi, millist köögitehnikat soovid oma köögis kasutada - elektripliit või gaasipliit. Ahi on vajalik praktiliselt kõikidesse köökidesse, kuid nõudepesumasin ja mikrolaineahi ei pruugi olla kõigi klientide soov. Samuti tuleb mõelda õhupuhastajale.

Oma vajadusi ei pea tingimata omast peast välja mõtlema, see võib olla keeruline juhul, kui plaanite oma elu esimest kööki osta. Köögimööbli tootjatel on kümneid aastaid kogemusi köögimööbli disainimisel ja nende sortiment sisaldab reeglina erinevaid köögimööbli variante, mis arvestavad erinevate klientide vajadustega. Seetõttu on hea mõte võtta ette hulk pakutavaid kööke, nendesse süveneda ning leida enda jaoks vajalikke funktsioone ja ideid. Soovitame vaadata ON24 Sisustuskaubamaja pakutavat köökide valikut klikkides siin.

Mõõda oma ruum

Kasuta mõõdulinti ja tee oma ruumi mõõdud selgeks. Sellest sõltub valitava köögimööbli suurus. Pane mõõdud kirja. Soovitav on mõõta mitu korda, et ei tekiks juhuslikku mõõtmisviga ning hea on panna mõõdud kirja millimeetrites.

Telli endale sobiv köögimööbel

Kasuta oma ruumi mõõte ja telli sobiva suurusega köögimööbel. Oluline on mitte tellida liiga suurt köögimööblit, mis ei mahu ettenähtud ruumi ära. Kui köögimööbel on pisut väiksem, kui plaanitav ruum, pole sellest suurt probleemi, peaasi et köök ruumi ära mahub.

KÖÖGIMÖÖBLI OSTU FINANTSEERIMINE

Köögimööbel koos kodutehnikaga maksab päris palju. Juhul, kui teil pole võimalik, või te ei soovi nii suurt summat korraga ära kulutada, soovitame kasutada järelmaksu. Järelmaksu taotlemine on lihtne ja kiire. Järelmaksuga ostes pole vaja maksta korraga suurt summat, vaid maksate oma ostu eest hiljem väiksemate osade kaupa pikema aja jooksul.