Maksa kolmes osas 0% intress ja 0 € lepingutasu!
Mööbel ja sisustus - ON24

Kuidas valida söögilauda?

Sõltumata sellest, kas teil on eraldi ristkülikukujuline söögituba või on tegemist avatud kontseptsiooniga, köögi ja eluruumi vahelise üleminekuruumiga, on õige söögilaua leidmine võtmetähtsusega. Söögilaud on väga sageli kogu ruumi fookuspunkt, kuhu koguneda oma pere ja sõpradega, nii et on vaja veenduda nii selles, et see sobib ruumi mugavalt, kui ka selles, et söögilaud sobiks teie ruumide esteetikaga ja parandaks teie kodu kujundust.

Kuidas valida söögilauda

Parim söögilaud on selline, mis vastab teie eelarvele, on tugeva konstruktsiooniga, sobib teie ruumi ja millel on stiil, mida armastate aastaid. Hea söögilaua valimisel peaksite arvestama mõningate põhifaktoritega.

Esiteks, olge ettevaatlik trendide järgimisega. Lisaks ajatule stiilile on oluline jälgida stabiilsust ja ehitust. Mõelge, mis tunne oleks ühe sellise laua taga istuda ja kas see on pikka aega mugav. Kvaliteetne söögilaud peaks pakkuma mitte ainult visuaalset naudingut, vaid ka praktilist ja muretut kasutuskogemust aastateks.

SÖÖGILAUA SUURUS

Kuna söögilaud on suur mööbliese, tuleb arvestada ka selle ümber oleva ruumiga. Lisaks laua enda pinnale, on vaja, et kõigil külgedel oleks vähemalt 90 cm “hingamisruumi”, et mugavalt toolil istuda ja ruumis ringi liikuda. Ning mida rohkem ruumi on, seda parem. Söögilauda valides tuleks arvestada söögilauale mõeldud ala pikkuse ja laiuse mõõtmisest. Seejärel lahutage neist kahest mõõtmisest umbes 180 cm, et saada plaanitud alale sobiva söögilaua pikkus ja laius.

Järgmisena mõelge, kuidas kavatsete lauda kasutada. Iga koht laua taga vajab u. 60 cm lauaruumi ja suuremõõtmelised toolid vajavad rohkem.

Mööblieseme "visuaalne kaal" võib mõjutada seda, kui suur see ruumis tundub. Mööbliese võib küll tehniliselt sobida, kuid tundub tohutult suur, kui see on tume või massiivne, raskelt mõjuv ese või kui see on liiga lähedal muule mööblile.

Suurema mööblieseme visualiseerimiseks leidke aeg, et tähistada ruumis vajalik põranda pikkus ja laius näiteks kasutades maalriteipi. Proovige tähistada ka laua kõrgus. Näiteks võib keegi seista mõõdulindiga laua jaoks tähistatud ala nurkades, see on abiks laua suuruse ette kujutamisel. Võib ka lauale mõeldud ruumi täita muude mööbliesemetega (nt. paari tooliga) ja astuda paar sammu tagasi, et seda eemalt vaadata.

Õnneks ei ole väga suur probleem, kui pärast On24 Sisustuskaubamajast tellimist selgub, et söögilaud ikkagi ei sobi teie ruumi. On24-st tellitud mööbliesemed saab tagastada 14 päeva jooksul ning tagastatakse kogu raha.

LAUA KUJU VALIMISEL MÕELGE OMA VAJADUSTELE

Kõige tavalisemad on ruudu- ja ristkülikukujulised lauad, seega leiate nende hulgast suurima valiku erinevaid stiile ja suurusi. Kuid ümmargune või ovaalne laud võib anda teile veidi rohkem ruumi liikumiseks, kuna see lõikab nurki, kuid on siiski suure pinnaga. Väiksemate ristkülikukujuliste ruumide jaoks võib ovaal olla parim valik.

Ümarad või ovaalsed lauad võivad olla suurepärased pidude pidamiseks ja koosviibimisteks, sest nende kujundus soodustab silmsidet ja kõik saavad omavahel mugavalt suhelda.

Ümmargune söögilaud

PÖÖRAKE TÄHELEPANU LAUAJALGADELE

Lauajalad võivad mõjutada seda, kui palju inimesi laua taha saab mahutada. Vaja on kindlaks teha, et lauajalad ei takistaks inimeste jalgade mugavat liikumist. Pöörake tähelepanu lauajala paksusele ja asukohale. Üldiselt jätab peenemate jalgadega laud ning nurkades olevate jalgadega laud rohkem ruumi lisakohtade paigutamiseks.

VALIGE OMA STIILILE SOBIV LAUAMATERJAL

Söögilaua materjali valimine võib olla keeruline. Õige materjali valimiseks peate leidma tasakaalu nii hinna, hooldusmugavuse, kui ka isikliku stiili vahel, sest laud, mis ei vasta ühele neist, võib tähendada ostu, mida hiljem kahetsete. Tihti kasutatakse söögilaua valmistamisel mitut materjali, näiteks lauaplaat on klaasist kuid jalad metallist jms. Kõige olulisem ja nähtavam osa on söögilaua plaat. Siin on kõige levinumad söögilaudade materjalid ja mida igaühega arvestada:

Puit

Täispuit on klassikaline materjal, kuna see on vastupidav ja kergesti parandatav. Tamm, mänd ja kask on kõige levinumad materjalid, kuid On24-st võib leida ka akaatsiast, pöögist, mangopuidust, kummipuust ja india roosipuust laudu. Täispuidust söögilauad on kõige populaarsemad, kuigi need on sageli kõige kallimad.

Täispuidu puhul tuleb teada ka seda, kuumuse ja niiskusega see materjal paisub ning tõmbub kokku ja võivad tekkida kriimustused, kuid seda on lihtne parandada ja pikas plaanis on see siiski väga vastupidav materjal.

Puidust söögilaud

Tammepuidust söögilaud

Täispuit paisub ja tõmbub kokku kuumuse ja niiskusega ning võib näidata välja kriimustusi ja kulumist, kuid seda on üsna lihtne parandada.

Puiduimitatsiooniga mööbliplaat

Puitlaastplaadile, vineerile või muule plaadile liimitakse väga õhuke täispuidu spoonikiht (või materjal, mis on puidu välimusega). Sellised materjalid on enamasti väga kvaliteetsed, kauakestvad ja lihtsasti hooldatavad. Need on kergemad kui täispuit ja oluliselt odavamad. Sageli alahinnatakse nende materjalide kvaliteeti, kuigi funktsionaalsuselt ning vastupidavuselt võivad need olla paremad kui täispuit. Siit leiad suure valiku vastupidavaid mööbliplaadist söögilaudu, mis sobivad suurepäraselt erinevatesse interjööridesse ning pakuvad funktsionaalsust ja stiili igale ruumile.

Söögilaud

Keraamika ja kivi

Söögilaudade puhul kasutatakse keraamikat selliselt, et mööbliplaadist lauaplaat kaetakse keraamikaga või kiviplaadiga. Kivi ja keraamika on vastupidavad materjalid ning need näevad ka luksuslikud ning ilusad välja. Need võivad olla ka üsna rasked. Keraamika ja kivi on märksa kallimad võrreldes puidu ja teiste materjalidega, ning selliste materjalidega valmistatud laudade hinnad algavad umbes 1000 eurost. Kui soovite tõeliselt luksuslikku ja eksklusiivset söögilauda, siis tule tee oma valik siin

Pikendatav söögilaud

Klaas

Klaasist lauaplaate võib valida kirgaste, mattide või toonitud versioonide seast. Need on üsna taskukohase hinnaga ja loovad ruumile avarama tunde. Kuigi klaas on suhteliselt vastupidav niiskusele, võib see kuumusest puruneda, kriimustuda või lõheneda. Klaasile jäävad ka lihtsasti sõrmejäljed näha. Kvaliteetne klaasist lauaplaat võib kesta aastakümneid, kui te ei ole liiga kohmakas ja ei põhjusta sellele kogemata kahjustusi. Kui olete otsustanud, et just klaasist laud sobib teie koju kõige paremini, siis leiate ideaalse laua siit.

Klaasist söögilaud

KUI SOBIV LAUD ON VÄLJA VALITUD SIIS JÄRGMISEKS SAMMUKS ON LEIDA SÖÖGILAUA TOOLID

Kõige olulisem söögilaua toolide juures on, et nad mahuksid laua juurde ja sobiksid söögilaua stiiliga, kuid samas olema ka mugavad. ON24 valikust leiab mugavaid söögitoole igas stiilis, tegumoes ja hinnaklassis. Kui teil on hoopis baarilaud või tavalisest kõrgem laud, siis sinna sobituvad kõige paremini baaripukid.

Söögitoa komplekt

Kui teil on toolid olemas ja otsite lisaks lauda, siis tuleb suuresti lähtuda toolide suurusest ja stiilist uue laua valimisel. Kui aga otsite nii toole kui ka lauda, on hea mõte alustada söögilaua valikut just söögilaua komplektides, kus laud müüakse koos sobivate toolidega. Sel juhul on kindel, et toolid ja laud sobivad omavahel nii stiililt kui suuruselt. Komplektina ostmine tuleb tihti ka kokkuvõttes odavam kui laud ja toolid eraldi ostes.

Oleme mõelnud ka pere kõige pisemate peale, sest vahel soovivad nad einestada oma väikese laua taga. Et ka lastel oleks oma eriline nurk, kus süüa ja mängida, pakume spetsiaalselt lastele mõeldud toole ja laudu, mis on nende suurusele ja vajadustele kohandatud.