×

Püsikliendikonto loomiseks on vajalik toimiva e-posti aadressi olemasolu.

Registreeru

Kuidas valida söögilauda?

Sõltumata sellest, kas teil on eraldi ristkülikukujuline söögituba või on tegemist avatud kontseptsiooniga, köögi ja eluruumi vahelise üleminekuruumiga, on õige söögilaua leidmine võtmetähtsusega. Söögilaud on väga sageli kogu ruumi fookuspunkt, kuhu koguneda oma pere ja sõpradega, nii et on vaja veenduda nii selles, et see sobib ruumi mugavalt, kui ka selles, et söögilaud sobiks teie ruumide esteetikaga ja parandaks teie kodu kujundust.

Kuidas valida söögilauda

1. Söögilaud Mid Century 180x90 cm 2. Pikendatav söögilaud Chloe 160/200x90 cm

Parim söögilaud on selline, mis vastab teie eelarvele, on tugeva konstruktsiooniga, sobib teie ruumi ja millel on stiil, mida armastate aastaid. Hea söögilaua valimisel peaksite arvestama mõningate põhifaktoritega.

Esiteks, olge ettevaatlik trendide järgimisega. Hea laud peaks vastu pidama vähemalt 5 kuni 10 aastat. Kui teie söögilaud on midagi liiga erilist, liiga paljude eriliste detailidega, võite ühel päeval oma lauda vaadates mõelda, et mis teil küll arus oli seda lauda ostes? Söögilaud võiks olla lihtne ja vastupidav.

Lisaks taskukohasusele ja ajatule stiilile on oluline jälgida stabiilsust ja ehitust. Mõelge, mis tunne oleks ühe sellise laua taga istuda ja kas see on pikka aega mugav.

SÖÖGILAUA SUURUS

Kuna söögilaud on väga suur mööbliese, tuleb arvestada ka selle ümber oleva ruumiga. Lisaks laua enda pinnale, on vaja, et kõigil külgedel oleks vähemalt 90 cm “hingamisruumi”, et mugavalt toolil istuda ja ruumis ringi liikuda. Ning mida rohkem ruumi on, seda parem. Nii et ükskõik, kas laud on osa mitmeotstarbelisest ruumist või eraldi söögitoast, alustage söögilauale mõeldud ala pikkuse ja laiuse mõõtmisest. Seejärel lahutage neist kahest mõõtmisest umbes 180 cm, et saada plaanitud alale sobiva söögilaua pikkus ja laius.

Järgmisena mõelge, kuidas kavatsete lauda kasutada. Iga koht laua taga vajab u. 60 cm lauaruumi ja suuremõõtmelised toolid vajavad rohkem.

Mööblieseme „visuaalne kaal“ võib mõjutada seda, kui suur see ruumis tundub. Mööbliese võib küll tehniliselt sobida, kuid tundub tohutult suur, kui see on tume või massiivne, raskelt mõjuv ese või kui see on liiga lähedal muule mööblile.

Suurema mööblieseme visualiseerimiseks leidke aeg, et tähistada ruumis vajalik põranda pikkus ja laius näiteks kasutades maalriteipi. Proovige tähistada ka laua kõrgus. Näiteks võib keegi seista mõõdulindiga laua jaoks tähistatud ala nurkades, see on abiks laua suuruse ette kujutamisel. Võib ka lauale mõeldud ruumi täita muude mööbliesemetega (nt. paari tooliga) ja astuda paar sammu tagasi, et seda eemalt vaadata.

Õnneks ei ole väga suur probleem, kui pärast On24 Sisustuskaubamajast tellimist selgub, et söögilaud ikkagi ei sobi teie ruumi. On24-st tellitud mööbliesemed saab tagastada ning tagastatakse kogu raha. Tava mööblipoodidesse reeglina ei saa ostetud kaupu tagastada, heal juhul saab kaupu vaid ümber vahetada.

LAUA KUJU VALIMISEL MÕELGE OMA VAJADUSTELE

Kõige tavalisemad on ruudu- ja ristkülikukujulised lauad, seega leiate nende hulgast suurima valiku erinevaid stiile ja suurusi. Kuid ümmargune või ovaalne laud võib anda teile veidi rohkem ruumi liikumiseks, kuna see lõikab nurki, kuid on siiski suure pinnaga. Väiksemate ristkülikukujuliste ruumide jaoks võib ovaal olla parim valik.

Ümarad või ovaalsed lauad võivad olla suurepärased pidude pidamiseks ja vestlusteks, sest ka laua otsa pole olemas ja kõik saavad kõigiga võrdselt rääkida. Inimeste mahutamise osas piirab Teid ainult laua ümbermõõt - kuid võite kaotada natuke ruumi roogade serveerimiseks, kui ümara või ovaalse laua ümber on tihedalt toole paigutatud.

Ümmargune söögilaud

1. Söögilaud Tische Ø120 cm 2. Söögilaud Nagano Ø 120 cm

PÖÖRAKE TÄHELEPANU LAUAJALGADELE

Lauajalad võivad mõjutada seda, kui palju inimesi laua taha saab mahutada. Vaja on kindlaks teha, et lauajalad ei tungiks liiga palju inimeste jalaruumi. Pöörake tähelepanu lauajala paksusele ja nende asukohale. Üldiselt jätab peenemate jalgadega laud ning nurkades olevate jalgadega laud rohkem ruumi lisakohtade paigutamiseks.

VALIGE OMA STIILILE SOBIVAD LAUAMATERJALID

Söögilaua materjali valimine võib olla keeruline. Õige materjali valimiseks peate leidma tasakaalu hinna, hooldusmugavuse ja isikliku stiili vahel ning laud, mis ei vasta ühele neist, võib tähendada ostuotsust, mida hiljem kahetsete. Tihti kasutatakse söögilaua valmistamisel mitut materjali, näiteks lauaplaat on klaasist kuid jalad metallist jms. Kõige olulisem ja nähtavam osa on söögilaua plaat. Siin on kõige levinumad söögilaudade materjalid ja mida igaühega arvestada:

Puit

Täispuit on klassikaline materjal, kuna see on vastupidav ja kergesti parandatav. Tamm, mänd ja kask on kõige levinumad materjalid, kuid On24-st võib leida ka akaatsiast, pöögist, mangopuidust, kummipuust ja india roosipuust laudu. Täispuidust söögilauad on kõige populaarsemad, kuigi need on sageli kõige kallimad. Tootjad teevad pidevalt tööd täispuidu hinna langetamise nimel. Näiteks alloleva väikese männipuidust söögilaua Tim saab vähem kui 70 euro eest

Puidust söögilaud

Suuremate tammepuidust laudade hinnad võivad ulatuda 2000 euro lähedale. Nagu näiteks alloleval pildil olev naturaalsest tammepuidust laud Fausto.

Tammepuidust söögilaud

Täispuit paisub ja tõmbub kokku kuumuse ja niiskusega ning võib näidata välja kriimustusi ja kulumist, kuid seda on üsna lihtne parandada.

Puiduimitatsiooniga mööbliplaat

Puitlaastplaadile, vineerile või muule plaadile liimitakse väga õhuke täispuidu spoonikiht (või materjal, millele on trükitud puidu välimus). Sellised materjalid on enamasti väga kvaliteetsed, kauakestvad ja lihtsalt hooldatavad. Need on kergemad kui täispuit ja oluliselt odavamad. Inimesed siiski tihti ei tunneta neid materjale kvaliteetsena ja peavad neid odavaks, kuigi funktsionaalsuselt ning vastupidavuselt võivad need olla paremad kui täispuit. Näiteks üks populaarsemaid tooteid on alloleval pildil olev tamme puidu imitatsiooniga söögilaud Nano, mille hind püsikliendile on vaid 129 eurot.

Söögilaud

Keraamika ja kivi

Söögilaudade puhul kasutatakse keraamikat selliselt, et mööbliplaadist lauaplaat kaetakse keraamikaga või kiviplaadiga. Kivi ja keraamika on vastupidavad materjalid ning need näevad ka kallid ning ilusad välja. Need võivad olla ka üsna rasked. Keraamika ja kivi hind on kallim kui puit ja teised materjalid ja sellisest materjalist laudade hinnatase on suurusjärgus 1000 eurot ja sellest ülespoole. Näiteks allolev keraamilise lauaplaadiga pikendatav söögilaud Actor maksab On24 püsikliendile 1086 eurot.

Pikendatav söögilaud

Klaas

Klaasist lauaplaate võib valida kirgaste, mattide või toonitud versioonide seast. Need on suhteliselt odavad ja võivad luua avarama ruumi tunde. Ehkki klaas pole niiskuse suhtes vastuvõtlik, võib see kuumusest puruneda, kriimustada või lõheneda. Klaasile jäävad ka lihtsasti sõrmejäljed näha. Hea klaasist lauaplaat võib vastu pidada aastakümneid, kui te pole liiga kohmakas ja seda kogemata ära ei lõhu. Näiteks klaasist lauaplaadiga söögilaud Taxi maksab püsikliendile alates 297 eurost.

Klaasist söögilaud

MÕELGE SÖÖGILAUA TOOLIDE PEALE

Kõige olulisem söögilaua toolide juures on, et nad mahuksid laua juurde ja sobiksid söögilaua stiiliga. Kui teil on toolid olemas ja otsite lisaks lauda, siis tuleb suuresti lähtuda toolide suurusest ja stiilist uue laua valimisel. Kui aga otsite nii toole kui lauda, on hea mõte alustada söögilaua valikut just söögilaua komplektidest, kus laud müüakse koos sobivate toolidega. Sel juhul on kindel, et toolid ja laud sobivad omavahel nii stiililt kui suuruselt. Komplektina ostmine tuleb tihti ka kokkuvõttes odavam kui laud ja toolid eraldi ostes. Näiteks üks On24 populaarsemaid söögitoakomplekte on allpool näha olev söögitoa komplekt Emerald, kus kuue tooli ning laua hind püsikliendile on vaid 1004 eurot.

Söögitoa komplekt

ON24 ajakirjanduses

ON24 ajakirjanduses
© 2020 ON24 AS
CollectNet'i pakirobot SmartPost pakiautomaat Krediitkaardid: VISA, MasterCard, Maestro ON24 järelmaks Liisi Konto Bigbank Turvaline ostukoht