Maksa kolmes osas 0% intress ja 0 € lepingutasu!
Mööbel ja sisustus - ON24

Kuidas valida narivoodit?

Õige narivoodi valimine võib olla veidi keerulisem, kui oma koju muu mööbli ostmine. Kuna narivoodi ostetakse tihti lapsele, on selle valimisel rohkem ohutusprobleeme ja soovite lisaks ka oma lapsele meele järele olla. Nagu iga mööbliostu puhul, peaksite alustama oma vajaduste kindlaksmääramisest.

Kuidas valida narivoodit

1. Narivoodi komplekt 2. Suwem narivoodi Lahe 90/120x200 cm

MÕÕTKE OMA RUUMI SUURUS

Narivoodi on eriti praktiline loomulikult väiksema ruumi jaoks, kuid naril võib võib olla ka suurema toa jaoks palju eeliseid. Lastetoas on sõltumata ruumi suurusest tore, kui on lisaruumi mängimiseks. Narivoodi annab 2 ruutmeetrit lisa mänguruumi. Paljudele lastele meeldib, kui tuppa tekib tänu narivoodile üks ronimiskoht ja saab kõrgel magada ning ülevalt alla vaadata.

Lisaks põrandapinnale määrake ka lae kõrgus. Muhkude vältimiseks peab nari ja lae vahele jääma vähemalt 60 cm ruumi. Erinevate narivoodite kõrgused on veidi erinevad, kuid keskmiselt jääb nari kõrgus 160-185 cm vahele.

Põrandapinda arvestades pidage meeles, et narivooditel on tihti väljatõmmatavad sahtlid või avatavad kapid voodipesu jaoks. See tähendab, et on vaja arvestada ka selle jaoks vaba pinda.

MÄÄRAKE VAJALIKU NARIVOODI TÜÜP JA FUNKTSIOONID

Narivoodeid on palju, alates tavalistest kahekorruselisest narist kuni keerukate kombinatsioonideni, mis vastavad erinevatele vajadustele. Paljud arvavad, et narivoodi sobib ainult lastele, kuid tegelikkuses on see tihti praktiline ja mõistlik valik ka täiskasvanute jaoks.

Kõige tavalisem on narivoodi, kus üleval ja all on üks magamiskoht. Nagu alloleval pildil.

Narivoodi

Narivoodi 90x190 cm

Kui toas magab üks laps, kuid vajalik on õppimis ja/või mängimiskoht või lisaruumi asjade paigutamiseks, on võimalik narivoodi abil lisaruumi saada. On olemas narivoodid, kus üks magamiskoht on tõstetud üles, kuid magamiskoha alune ala on kasutatud ära vajaliku lisaruumi saamiseks. Lisaks on võimalik leida narivoodeid kus ülemise magamiskoha all on kodukontor või õppimiskoht või hoopis riiulid ja kapid riiete ja muude asjade hoidmiseks. Nagu alloleval pildil.

Kompaktvoodi

Kompaktvoodi Lyon 90x200 cm

Paljudele lastele meeldib, kui sõbrad on külas ka öösel. Sel juhul on vaja lisa magamiskohti. Ka seda probleemi on võimalik lahendada narivoodiga. Näiteks allolevatel piltidel olevate toodetega.

3-kohaline sahtlitega narivoodi

3-kohaline narivoodi Hipolit 90x200 cm

3-kohaline narivoodi

3-kohaline narivoodi Bonny

Kolmelapseliste perede jaoks on olemas ka kolmekorruselisi narivoodeid.

3-kordne narivoodi

Suwem 3-kordne narivoodi Lahe 90x200 cm

Kui ostate narivoodit lastele, on hea kui ka nendega nõu peate, millist narivoodit osta. On tore, kui laps tunneb, et on ise voodi valinud ja seetõttu kasutab seda meelsamini. Lastelt võib tulla infot ja mõtteid, mille peale ise ei tulekski. Näiteks miks mitte rõõmustada last liumäega narivoodi või veoautokujulise nariga.

Liumäega narivoodi

Poolkõrge narivoodi Premium 70x160 cm

Veoautokujuline narivoodi

Narivoodi komplekt Mega Truck 80x190 cm

VALIGE SOBIV STIIL JA MATERJAL

Narivoodeid on väga paljudes erinevates stiilides ja kasutatud on erinevaid materjale. Näiteks täispuidust, metallist, mööbliplaadist või nende kombinatsioonidest.

Stiilivalik on loomulikult iga inimese maitse asi ja sõltub kasutuskoha interjöörist. Kuna narivoodeid on On24 Sisustuskaubamajas palju, soovitame varuda aega, et rahulikult valikuga tutvuda ning enda jaoks sobivaima kasuks otsustada.

VEENDUGE, ET NARIVOODI ON OHUTU

Lastele, eriti väikelastele narivoodit ostes on ohutus väga tähtis. On24-s müüdavad, lastele mõeldud narivoodid vastavad kehtivatele ohutusnõuetele. See tähendab, et ülakorrusel magavaid lapsi kaitseb kukkumiskaitse piire, mis on vähemalt 16 sentimeetrit kõrge, mõõdetuna nende ülemisest servast kuni madratsi ülaosani. Teine nõue on 30–40 sentimeetri laiune redel, mis on kindlalt võrevoodi külge kinnitatud, sammude kaugus on 20–30 sentimeetrit ja astme sügavus vähemalt üheksa sentimeetrit. Kui üks teie lastest on noorem kui kuueaastane, on soovitatav mitte lasta tal veel ülemisel korrusel magada.

Samuti on oluline selgitada oma lastele, et narivoodi kasutamisel on oluline järgida kõiki ohutusnõudeid ning narivoodi kõrgemat korrust kasutataks eelkõige magamiseks ning mitte allahüppamiseks ning muudeks kukkumisega lõppeda võivateks mängudeks.

VALIGE ÕIGE MADRATSI TÜÜP

Esmalt on oluline, et madratsi mõõdud oleks õiged. Kuna lastele mõeldud narivoodid on tihti väiksemate magamisasemetega kui täiskasvanute voodid, ei saa seal kasutada standardseid, 200cm pikkusega madratseid. Tuleb vaadata õiged mõõdud ning valida sobivas mõõdus madrats. Õnneks on On24-s madratsite valik väga suur ning kindlasti leiate sobivas mõõdus madratsid.

Lastel ja noorukitel pole veel keha lõplikult välja kujunenud, nad on suhteliselt kerged, mis tähendab, et neil on reeglina vaja ainult ühtlaselt toetavaid madratseid, millel pole spetsiaalseid tsoone pea, õlgade ja vaagna jaoks - enamik neist magab öö läbi ilma probleemideta kindlal madratsil.

Selja- või kaaluprobleemidega lastele soovitatakse siiski üksikasjalikku individuaalset nõu küsida. Kui lapsel esineb allergiaprobleeme, tasub ka sellele tähelepanu pöörata, sest valikus on ka spetsiaalselt allergikutele mõeldud madratseid.

Hea madrats pakub optimaalset tuge, hoiab magajat soojas, on õhku läbilaskev, neelab aurustumist ja annab niiskuse edasi õhku, on kahjulike ainete vaba ja säilitab kuju, ei tekita müra ja seda on lihtne hooldada. On24 Sisustuskaubamajast leiate kindlasti enda vajadustele ja rahakotile sobiva madratsi.