Maksa kolmes osas 0% intress ja 0 € lepingutasu!
Mööbel ja sisustus - ON24

Kodukontor ja selle sisustamine

Elame ajastul, mil paberkandjal dokumendid on liikunud arvutites loodud kaustadesse. Selline muutus mõjutab ka oluliselt terve töölaua organiseerimist. Digitaalajastu arved on e-posti riiulil, mis tähendab, et koduse kontorilaua valikul ei pea ilmtingimata otsima rohkete sahtlitega isendit. Populaarseks on muutunud kerged, minimaalsed töölauad. Küll aga ei saa rääkida, et kodune arvutilaud peaks olema võimalikult märkamatu objekt. Pigem vastupidi. Kui eraldi kontoritoa jaoks ruumi ei ole, saab näiteks elutoa ühe nurga kujundada ilusaks ja täisväärtuslikuks kontoriks. Lisades sinna mitmeid detaile, mis sobivad kokku terve ruumiga, nagu näiteks laualamp, korvikesed, toalilled, seinapildid, fotod, muutub kodukontor kasutajale hubaseks ja tagab mõnusa töölaine kodust lahkumata.

Kodukontor

Lisaks vabakutselistele kodus töötajatele, tekib üha rohkem neid olukordi, kus arvutitööd tuleb teha kodustes tingimustes. Töölaud ei ole ainult asemik arvutile, vaid ka koht, kus saab hoida dokumente ja muid kontorivahendeid, kust saab kerge vaevaga leida üles märkmepaberid ja kirjutusvahendid. Kontorinurk koondab kõik selle vajaliku ühte kohta. Karpide ja korvide näol muutub töönurga ilme ilusamaks ja on oluline sisustuselement tervele kodule. Oleme üha rohkem harjunud kodukontoris aega veetma ning sellest tulenevalt on suurenenud ka kasutatava kontorimööbli kvaliteet ja funktsionaalsus. Kui vaba ruumi kasutamise võimalus tundub liigse luksusena, siis õnneks on palju põnevaid, lihtsaid, soodsaid ja stiilseid nippe, kuidas täisväärtuslik kodukontor üles seada.

Kodukontor

Allikas: historiasdecasa.com.br

Igal juhul tasub tööjaama ülesseadmisel leida võimalusel koht, kuhu paistab päevavalgust, näiteks paigutada kontorilaud akna alla. Loomulik valgus soodustab produktiivsust ja töölaua tagant seda just eeldakski. Kui aga asukoht või liigne hilistund ei taga laua juurde piisavalt valgust siis laualamp peaks olema iga kontorlaua juures kohustuslikuks elemendiks. Lisaks valguse andmisele on ta oluline aksessuaar ning läbimõeldud valiku puhul kindlasti silmailuks. Lisades lauale või riiulile toataime annad töönurgale värskust ja uut hingamist.

Arvutilaud - kompaktne versus mahukas

Sage kodukontori kasutamine eeldab ka töölaualt suuremat funktsionaalsust – märkepaberid, kaustikud, pliiatsid jms kontoritarbed vajavad hoiustamist ning organiseerimist. Kui esineb ruumipuudus, aga on tarvis palju mahutada, siis on sobilik valida targa disainiga rohkete sahtlitega kirjutuslaud.

Kodukontor

1. Kompaktne kirjutuslaud 2. Kirjutuslaud avatud sahtlitega

Kui aga ruumipuudus ei ole probleem, siis võiks kaaluda lihtsama ilmega suuremat lauda, mille kõrval on seina- või põrandariiul.

Kodukontor

1. Nurgakirjutuslaud 2. Nurgakirjutuslaud

Nutikas ja ruumisäästlik variant on kasutada komplekti, kus on ühes nii riiul kui ka laud. Julge ja põnev lahendus on paigaldada seinale riiul, mis on arvutilaua eest ning mida saab kasutada ka seistes ning vajadusel jalga baaripukil puhata.

Kodukontor

Kirjutuslaud

Töötool on kasulik investeering

Õnneks on töötoolide valik lai ja hinnad algavad üpris madalalt. Küll aga tasuks võimalusel eelistada mitmel moel reguleeritavat, pehmet, käetugedega ja peatoega kontoritooli, mis oleks ühtlasi ka visuaalselt kaunis sisustuselement. Karta ei tasuks ka neid toole, mis ei ole mõeldud spetsiaalselt kontorisse ja leida hoopis variant, mis sobitub toa üldise ilmega kokku.

Kontoritoolid

1. Kontoritool 2. Pehmendusega tool 3. Kunstnahast kontoritool

Hubasuse tekitamiseks aseta toolile pehme pleed, mis pikematel kontoriõhtutel toiminguid mugavamalt ja hubasemalt aitab teostada. Ratastega tooli alla muretsege kindlasti põranda kaitseks tooli alusmatt või teisel juhul vaiba, et jalgealune oleks mõnus ja soe.

Toolialus

1. Toolialus 2. Vaip

Kontori valgus mõjutab produktiivsust

Arvutiekraani olemasolu tähendab, et kodukontori asukoht ja asetus sõltub ka sellele langeva valguse suunast. Üpris kiiresti hakkab ekraanilt peegelduv lambikuppel häirima ja segab töötamist. Samas ei väsi silmad nii kiiresti, kui lisaks ekraanile on toas veel valgust. Naturaalsele valgusele ja toa üldvalgusele lisaks peaks olema laualamp või põrandalamp kontorilaua kõrval, mida vajadusel töötegemiste peale suunata. Lampide valik on õnneks väga lai ja leidub kindlasti selline, mis sinu koju sobib. Miks mitte tekitada õdusust õrna taustvalgusega, näiteks küünalde või tulukeste abiga.

Laualamp

1. Lauavalgusti 2. Valge lauavalgusti

Korgimaterjalist teadetetahvel, fotod, kunstipärased kaunistused ja muud dekoratiivsed elemendid aitavad töö ranget olemust leevendada ning muudavad kontorikohustused nauditavamaks.

Kodukontor-aksessuaarid

1. Riiul 2. Sahtliboks 3. Korktahvel 4. Vildist korvid

Eelkõige on see koht, kus on end mugav töölainele viia ja vaba aega veeta. Selles kodukontori olemus seisnebki.